PIRAT NA „CZTERDZIESTCE” GNAŁ BLISKO 150 KM/H

  • 31.03.2016, 11:16 (aktualizacja 31.03.2016, 11:24)
  • Telewizja Sudecka
PIRAT NA „CZTERDZIESTCE” GNAŁ BLISKO 150 KM/H
Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali 20-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał blisko 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mężczyzna nie zważał na sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne pojazdy poruszające się po drodze, a nawet przechodniów. Nie zatrzymał się także do kontroli myśląc, że uda mu się zgubić policyjny pościg. Ponadto kierujący stwarzał duże zagrożenie jadąc ulicą "pod prąd" oraz wjeżdżając na chodnik z prędkością 100 km/h. Motocyklista został zatrzymany i stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując jedną z ulic miasta zauważyli kierującego motorem bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak kompletnie to zignorował, zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Motocyklista wielokrotnie przekraczał prędkość, jadąc nawet 148 km/h w obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Nie stosował się także do sygnalizacji świetlnej i wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle, kilkukrotnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, a także pieszym. Jakby tego było mało wjechał "pod prąd" w ulicę jednokierunkową i kontynuował jazdę po chodniku dla pieszych blisko 100 km/h. Ponadto wyprzedzał także inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Mężczyzna, po pościgu został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo się bał. Nie posiadał, bowiem uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie został dopuszczony do ruchu i nie był także ubezpieczony.

Z uwagi na liczne wykroczenia w ruchu drogowym popełnione przez 20-latka, a także kilkukrotne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, decyzja policjantów mogła być tylko jedna - kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Teraz funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha zarówno za przekroczenie prędkości jak i pozostałe liczne wykroczenia, których się dopuścił.

 
Źródło: KPP w Świdnicy
podkom. Agata Oleśkiewicz
tel. 607-317-642
Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DSW
DSW 31.03.2016, 17:30
Nie miał uprawnień do kierowania a zatrzymano u je ? .. Super

Pozostałe