WYSTAWA MALARSTWA W PIJALNI UZDROWISKOWEJ W LĄDKU ZDROJU

  • 25.11.2015, 08:13
  • Admin Admin
WYSTAWA MALARSTWA W PIJALNI UZDROWISKOWEJ W LĄDKU ZDROJU
Autor obrazów to Lądczanin, który od od 1995 roku zajmuje się rzeźbiarstwem i od kilku ostatnich lat także malarstwem.

Oscar Wilde napisał, że „Prawdziwym celem artysty winno być ukazanie dzieła, a ukrycie twórcy”, lecz bywają chwile gdy artysta staje na równi ze swoimi dziełami. Takim wydarzeniem był wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Szpali, który odbył się 13 listopada 2015 roku w pijalni uzdrowiskowej w „Zdroju Wojciech” w Lądku-Zdroju. 

W imieniu organizatora wystawy, „Uzdrowiska Lądek-Długopole” S.A. uroczystość poprowadził prezes Zbigniew Piotrowicz, który serdecznie przywitał przybyłych gości. Złożył gratulacje Panu Tomaszowi Szpali za pasję i konsekwencję jego twórczego rozwoju. Do gratulacji przyłączył się też Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju.

Autor obrazów to Lądczanin, który od  od 1995 roku zajmuje się rzeźbiarstwem i od kilku ostatnich lat także malarstwem. Jak sam opowiadał, życie zawodowe i rodzinne zajmuje mu większość czasu i dopiero godziny wieczorne i nocne może przeznaczyć na rozwijanie pasji artystycznych. Na wystawie zaprezentował około 40 prac malarskich. Ich tematyka to przyroda i góry, wśród których położony jest Lądek-Zdrój, ale pojawiają się również wielkomiejskie pejzaże. Było kilka obrazów o tematyce marynistycznej. Jedynymi zazwyczaj postaciami są pojedyncze sylwetki kobiet czy też dziewczyn, a to karmiące ptaki, a to z kotem w tle. Każdy dojrzały twórca filtruje świat przez swoją osobowość, pokazuje nam indywidualne postrzeganie rzeczywistości. Widać, że Pan Tomasz Szpala ma swój własny styl, którego cechy to pewna delikatność, dystans od codziennej bieganiny za chlebem. To utrwalanie tych szczególnych chwil połączenia z naturą, chwil zadumy, metafizyki, których często nie zauważamy w pędzie życia.

Gośćmi wernisażu byli mieszkańcy Lądka-Zdroju i kuracjusze. Pan Tomasz, uśmiechnięty wysłuchał wielu pozytywnych opinii i chętnie odpowiadał na pytania dotyczące zakupu obrazów. Pani Iwona Sobolewska, organizatorka z ramienia firmy „Uzdrowisko Lądek-Długopole” S.A. zapowiada, że ma wiele jeszcze pomysłów, które ożywią kulturalne życie kurortu.

Wystawa malarstwa Tomasza Szpali w lądeckim Wojciechu potrwa do końca 2015 roku.

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe