GALA PAROWOZÓW 2012

  • 24.09.2012, 08:53
  • Agnieszka Nowak
GALA PAROWOZÓW 2012
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na Drugi Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Lokomotyw Gala Parowozów 2012.
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na Drugi Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Lokomotyw Gala Parowozów 2012.  W tym roku będzie można zobaczyć parowozy z Niemiec, Czech i Polski m.in. pasażerskie parowozy BR35 1019-5 i Ol49-59,  niemiecka  lokomotywa wojenna BR52 8080-5, czechosłowacki parowóz  manewrowy 213.901 oraz polska lokomotywa towarowa TKt48-18. Wystawie lokomotyw, przez cały dzień, towarzyszyć będą pokazy obsługi i manewrowania. Odwiedzający z bliska będą mieli okazję podejrzeć pracę Drużyn Parowozowych i przygotowanie parowozów do pracy - m.in. nawęglanie i nawadnianie. Szczególną atrakcją dla koneserów teatru i muzyki alternatywnej będzie wieczorny koncert na terenie Muzeum. W rolę aktorów wcielą się parowozy,  które w szczególnej aranżacji w otoczeniu świateł, pary i fantastycznych dźwięków twórców zespołu Babu Król stworzą niepowtarzalne artystyczne wrażenia. Parowozy z "duszą" w towarzystwie olbrzymich lalek, stworzonych i  poruszanych przez członków grupy teatralnej ,,Klinika Lalek”, zaprezentuje bajeczny świat opowiedziany oczami maszyn epoki pary.
Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe