PREZENTACJE NA SPORTOWO

Siłowanie na rękę, bule, tenis ziemny – to dyscypliny sportowe, których rozgrywki towarzyszyły tegorocznym Prezentacjom Dzierżoniowskim.

Siłowanie na rękę, bule, tenis ziemny – to dyscypliny sportowe, których rozgrywki towarzyszyły tegorocznym Prezentacjom Dzierżoniowskim.29 września odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Armwrestlingu. Wzięli w nich udział m.in. Rafał Woźny - brązowy medalista Mistrzostw Europy w Armwrestlingu, Cyprian Załoga wielokrotny Mistrz Polski Juniorów czy Tomasz Żochol, który zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Strongman.

Najlepsza trójka w każdej z kategorii otrzymała atrakcyjne nagrody w postaci odżywek i suplementów, dyplom oraz puchar.
W kategorii dzieci podium należało do Kasjana Ferenca z Przyłęka, Patrycji Betki i Piotra Barta z Kalinowic. Wśród juniorów zwyciężyli: Cyprian Załoga z Przyłęka, Patryk Bugaj z Opola i Jarosław Kasprzyk. W kategorii seniorów do 75 kg zwyciężył Rafał Woźny z Głuszycy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Dochniak z Owiesna, a trzecie - Robert Hubczyk.
Wśród seniorów do 85 kg najlepsi okazali się Kamil Zwardoń z Jaszkowa, Dominik Badecki z Koziniec i Karol Bąba z Owiesna. Kategorię seniorów do 95 kg połączono z kategorią +95 kg. Najlepiej wypadli w niej Tomasz Pelczar z Owiesna, Tomasz Żocholl z Opola i Marcin Lorek z Dzierżoniowa.
W kategorii open lewa ręka miejsca na podium zajęli Rafał Woźny z Głuszycy, Tomasz Żocholl z Opola i Marcin Lorek z Dzierżoniowa.
W rywalizacji wzięły też udział kobiety. Wprawdzie tylko cztery, ale dzielnie walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężyła Natalia Stefaniak z Koszalina. Drugie miejsce zajęła Magdalena Fil z Dębowiny, a trzecie - Róża Kiełbasa z Wolsztyna.
Wśród vipów najlepiej w zmaganiach wypadli Wiesław Jabłoński, Marian Janeczek i Stanisław Mruczak.
Petanque i tenis
W niedzielę 30 września odbył się otwarty turniej gry w bule, w którym zawodnicy p raz kolejny udowodnili, że jest to sport dla każdego. Zdecydowanie nie dla każdego jest jednak tenis ziemny. Tu zawodnicy musieli się wykazać dobrą techniką i formą fizyczną.

Źródło: Rafał Pilśniak Rzecznik Prasowy UM w Dzierżoniowie