WERNISAŻ W KSIĄŻU

  • 17.10.2012, 11:10
  • Agnieszka Nowak
WERNISAŻ W KSIĄŻU
Wałbrzyska Galeria BWA w Zamku Książ zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Aleksandra Frank "Poszukiwanie wizerunku, czyli dlaczego Aleksander Puszkin się uśmiecha".
Wałbrzyska Galeria BWA w Zamku Książ 24 października o godzinie 17. 45 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Aleksandra Frank "Poszukiwanie wizerunku, czyli dlaczego Aleksander Puszkin się uśmiecha".

Aleksander Frank - urodził się w 11 sierpnia 1958 roku w Chmielnickim. W 1982 roku ukończył Wyżnickie Technikum Artystyczne ze specjalizacją Artystyczna Obróbka Metalu, a w 1991 roku Wydział Projektowania i Ilustracji Książki na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa. Członek Stowarzyszenia Malarzy Polskich. Laureat miejskiej premii im. Bogdana Chmielnickiego. Uczestnik międzynarodowych wystaw i plenerów. Jego dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach na Ukrainie i za granicą. Wielkim szczęściem jest pojawić się w tym życiu znikąd, uświadomić sobie swoje "Ja", zobaczyć światło, słońce, kwiaty, niebo. Analizując dzieła Aleksandra Franka rozumiesz, że ich tematyka ma źródła w światopoglądzie autora. Ze zdziwieniem widzisz, że codzienność, zwykłość może być wielka, może dziwić i oczarowywać, najważniejszą jest harmonia w sile ruchu życia. W jego pejzażach realność przeplata się z lirycznymi marzeniami o życiu, nic nie przygniata człowieka, nic nie szkaluje jego myśli i uczuć, które swobodnie i harmonijnie rozwijają się światłym, radosnym dialogu z przyrodą. Akwarele Aleksandra Franka - to sen w którym znane przedmioty, kwiaty, panoramy, zachowując swój realny wygląd, zjawiają się w nieoczekiwanych przekształceniach. Malarz niczym wirtuoz posługuje się językiem malarskim. Gra tonacją i kolorem, fakturą wywołuję u widza poczucie lekkości, świeżości i bezpośredniości. W jego dziełach nie ma wymysłu, sztucznej "mądrości", którą ostatnio nadużywa wielu malarzy, chowając za nią swoje profesjonalne niedoskonałości i realny sens. Wielka dobroć duszy autora ukazuje się w tych pięknych akwarelach, które są jego spowiedzią, jego pokłonem przed światłem i pięknem. Autor przedstawionych dzieł to profesjonalista, poeta akwareli, światła i kwiatów, delikatnych przejrzystych uczuć, ledwo zauważalnych elementów koloru i tonacji. Jego obrazy - konsekwencja głębokich przemyśleń nad harmonią życia. Nie są skopiowane z natury, a sformułowane zgodnie ze zrozumieniem harmonii. To stosunki kolorów, gra światła i cieni, ruch wodnych i kolorowych mas na przestrzeni czystego jak świat arkuszu papieru.
Aleksander Franko - malarz pozytywnych emocji, twórca harmonii życia, który daruje widzowi spokój, zacisze, nadzieję. Mykola Mazur Malarz Ukrainy.

Wystawę będzie można oglądać do 12 listopada.
Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe