WAŁBRZYSKIE MUZEUM WSPÓŁPRACUJE Z AKADEMIĄ SZTUK PIĘKNYCH

  • 19.10.2012, 11:06
  • Agnieszka Nowak
WAŁBRZYSKIE MUZEUM WSPÓŁPRACUJE Z AKADEMIĄ SZTUK PIĘKNYCH
Muzeum w Wałbrzychu podpisało umowę partnerską z Katedrą Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Muzeum w Wałbrzychu podpisało umowę partnerską z Katedrą Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Powołana w 2005 roku Katedra kierowana przez dra inż. Henryka Stoksika jest jedyną w Polsce placówką naukową tego typu. Nawiązana współpraca obejmować będzie, m.in. prace konserwatorskie eksponatów znajdujących się w zbiorach Działu Ceramiki wałbrzyskiego muzeum prowadzone przez wykładowców i studentów ASP, realizację praktyk studenckich oraz inne działania. W ramach nawiązanej współpracy w roku 2013 w Muzeum w Wałbrzychu zorganizowana zostanie również wystawa prac dyplomowych studentów Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP.
Dzięki porozumieniu wałbrzyskie muzeum dołączyło do grona innych placówek współpracujących z  Katedrą Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wśród których znajduje się, m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe