MIANOWANI NA KADETÓW

  • 23.10.2012, 11:14
  • Katarzyna Krzak
MIANOWANI NA KADETÓW
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Stroniu Śl. odbyło się ślubowanie uczniów klasy mundurowej.


„My obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, świadomi podejmowanych obowiązków Kadeta, ślubujemy systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki. Z poczuciem pełnej odpowiedzialności osiągać jak najlepsze wyniki w przygotowaniu do przyszłej pracy zawodowej dla potrzeb i dobra Rzeczypospolitej Polski.
Wykonując powierzone nam zadania, ślubujemy pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności zasadom koleżeństwa, chętnie nieść pomoc innym, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych.
Ślubujemy strzec powierzonych nam tajemnic służbowych, a także honoru, godności, dobrego imienia szkoły i służby, jaką reprezentujemy oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.” W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Stroniu Śl. odbyło się ślubowanie uczniów klasy mundurowej. Patronat nad tą klasą objął Starosta Powiatu Kłodzkiego i Burmistrz Stronia Śl. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z powiatu kłodzkiego, przedstawiciele środowiska policyjnego, straży pożarnej i miejskiej, rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły. Specyfika klasy mundurowej polega na tym, że uczniów obowiązuje regulamin, który jest nieco inny niż w klasie powszechnej. Stawiane są większe wymagania. Uczniowie po pierwszym miesiącu nauki mianowani są na młodszych kadetów i kolejne stopnie zdobywać będą w zależności od wyników w nauce, zachowania i osiągnięć z zajęć specjalistycznych. Na koniec nauki w klasie III mogą uzyskać stopień kadeta dyplomowanego. Kadeci mogą uczestniczyć w różnych zajęciach specjalistycznych , a także czerpać wiedzę i umiejętności od przedstawicieli służb mundurowych.

Źródło: KPP w Kłodzku

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 02.01.2013, 22:34
ha.ha......
Gość
Gość 24.10.2012, 14:37
Parkiet do wymiany jak widać.

Pozostałe