20 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA BIBLIOTEKI

  • 31.10.2012, 11:04
  • Agnieszka Nowak
20 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA BIBLIOTEKI
Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy złotych na zakup komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy złotych na zakup komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego. Dotacja została przyznana przez Instytut Książki, w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki projektowi napisanemu przez pracowników biblioteki, pn. "Biblioteka blisko książek, blisko ludzi, blisko świata", który to projekt otrzymał maksymalną wysokość dotacji, o jaką można było się starać.

- Sprzęt elektroniczny zakupiony w ramach tego programu poprawi jakość usług świadczonych przez bibliotekę. Zwiększy się liczba komputerów użytkowanych przez czytelników, będą oni mieli również możliwość drukowania w kolorze i w formacie A3. Biblioteka jest jedynym miejscem w Świebodzicach, gdzie można bezpłatnie skorzystać z Internetu również za pomocą usługi wi-fi – mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor biblioteki.

Przypomnijmy, że biblioteka otrzymała również dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" w wys. 9300 zł, co zwiększyło ilość woluminów zakupionych w tym roku przez bibliotekę.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe