DOBRZY SĄSIEDZI

  • 28.11.2012, 17:10
  • Agnieszka Nowak
DOBRZY SĄSIEDZI
Warsztaty średniowieczne połączone z turniejem rycerskim, Sąsiedzi - jak to jest przy granicy?, Przyjaźń i Festiwal Tańca Dziecięcego to planowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Hradecká kulturní a vzdělávací společost Adalbertinum wspólne wydarzenia o charakterze transgranicznym.

Warsztaty średniowieczne połączone z turniejem rycerskim, Sąsiedzi - jak to jest przy granicy?, Przyjaźń i Festiwal Tańca Dziecięcego to planowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Hradecká kulturní a vzdělávací společost Adalbertinum wspólne wydarzenia o charakterze transgranicznym. Dyrektorzy obydwu instytucji: Jarosław Buzarewicz i Miroslav Franc podpisali umowę o współpracy i wspólnie ubiegają się o unijne pieniądze.

W ramach projektu „Wałbrzych i Hradec Králové – dobrzy sąsiedzi” złożonego do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis na lata 2007 – 2013 WOK ubiega się o około 30 tys. euro, Adalbertinum o ponad 12 tys. euro. Wałbrzych i Hradec Králové są miastami partnerskimi od ponad 20 lat. Współpraca realizowana jest na płaszczyznach: edukacyjnej, gospodarczej, turystycznej, kulturalnej. Ta ostania przyjęła niemalże charakter ciągły. Obie instytucje mają już za sobą dwa udane projekty.

- W Wałbrzychu i Hradec Králové organizowaliśmy m.in.: prezentacje muzyczne i taneczne, festiwal jazzowy i mażoretek, plener malarski, grę miejską, turniej rycerski, a ostatnio szachowy – wylicza Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Obie instytucje chcą kontynuować współpracę przybliżającą historię, kulturę, życie i tradycję obu państw.

- Projekt z pewnością wzmocni naszą kulturalną współpracę, ale i wzmocni więzi pomiędzy mieszkańcami obu miast. Mam nadzieję, że otrzymamy środki i uda się go zrealizować  – mówi Miroslav Franc, dyrektor Hradecká kulturní a vzdělávací společost Adalbertinum.

 

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe