ORSZAK TRZECH KRÓLI PIERWSZY RAZ W ŚWIEBODZICACH

  • 07.01.2013, 19:01
  • Agnieszka Nowak
ORSZAK TRZECH KRÓLI PIERWSZY RAZ W ŚWIEBODZICACH
Ponure niebo i padający deszcz nie popsuły ani trochę humoru uczestnikom Orszaku Trzech Króli w Świebodzicach.

Ponure niebo i padający deszcz nie popsuły ani trochę humoru uczestnikom Orszaku Trzech Króli w Świebodzicach. Barwna, świąteczna procesja po raz pierwszy przeszła ulicami miasta w niedzielę 6 stycznia, a przyłączyły się do niej rzesze świebodziczan. Wiele osób, zwłaszcza najmłodsi, przebrali się fantazyjnie – królowały aniołki i diabełki różnej maści. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów papierowe korony i śpiewniki, by móc razem śpiewać radosne kolędy.

Orszak pod przewodnictwem Anioła z Gwiazdą i Trzech Króli jadących konno, wyruszył z placu Kościelnego przez plac Jana Pawła II, ulicę Żeromskiego, Prusa, Szkolną i Sienkiewicza, by zatrzymać się przy ratuszu, gdzie znajdował się żłóbek ze Świętą Rodziną. Tu monarchowie złożyli Dzieciątku pokłon i swoje dary, a wcześniej dla publiczności odbyły się zabawy jak np. diabelskie kuszenie. Po drodze orszak napotkał także okrutnego Heroda. Dla najmłodszych największą atrakcją były żywe zwierzęta, które maszerowały w orszaku: konie, owca oraz koza.

W procesji wzięło udział kilkaset osób, można było wśród kolędujących spotkać także m. in. burmistrza Bogdana Kożuchowicza, posłankę na Sejm RP Annę Zalewską, radnych miejskich i duchowieństwo, któremu przewodził ksiądz dziekan Jan Gargasewicz.

Agnieszka Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe