ZATRZYMANO 5 CUDZOZIEMCÓW

  • 01.02.2013, 08:28
  • Katarzyna Krzak
ZATRZYMANO 5 CUDZOZIEMCÓW
Prowadzone kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Dolnego Śląska zakończyły się zatrzymaniem kolejnych 5 osób. Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 obywateli Ukrainy.

Prowadzone kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Dolnego Śląska zakończyły się zatrzymaniem kolejnych 5 osób.
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 obywateli Ukrainy. Trzech z nich, zatrzymanych we Wrocławiu, Gniewomierzu i Kudowie Zdroju, nie posiadao tytułów pobytowych - mieli przeterminowane wizy. Ponadto ustalono, że osoby te przekroczyły granicę państwową z Republiki Czech do Polski wbrew obowiązującym przepisom. Ostatnie dwie osoby zostały zatrzymane w Kątach Wrocławskich podczas powadzonej przez funkcjonariuszy służby na autostradzie A4. Kontrolowani ob. Ukrainy nie potrafili uzasadnić swojego pobytu w Polsce. Oświadczyli, że w Polsce mieli pracować, jednak nigdy zajęcia zarobkowego nie podjęli i nie dojechali do swojego pracodawcy.
W związku z naruszeniem przez ww. przepisów ustawy o cudzoziemcach wydano im decyzje zobowiązujące opuścić terytorium RP w określonym terminie.

Żródło: por. SG Renata Sulima Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe