ZATRZYMANIA CUDZOZIEMCÓW

  • 11.03.2013, 11:17
  • Katarzyna Krzak
ZATRZYMANIA CUDZOZIEMCÓW
Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejne 6 osób. Cudzoziemcy naruszyli obowiązujące przepisy w Polsce.
Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejne 6 osób. Cudzoziemcy naruszyli obowiązujące przepisy w Polsce.

Prowadząc kontrole w ochronie szlaków komunikacyjnych oraz legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej funkcjonariusze SOSG zatrzymali 6 obywateli Ukrainy. Czworo z nich – 2 kobiety i 2 mężczyzn zatrzymano na giełdzie w Lubinie. Cudzoziemcy na podstawie dokumentów mieli współpracować z łódzką firmą, a w rzeczywistości przyjeżdżali na giełdę skupować odzież i artykuły AGD oraz RTV. Za naruszenie przepisów ustawy o cudzoziemcach wszystkim cofnięto wizy i zobowiązano do opuszczenia terytorium RP. Pozostałe dwie osoby zosta ły zatrzymane w Kudowie Zdroju i Jakuszycach.
Pierwsza z nich posiadała przeterminowaną wizę i przekroczyła granic ę państwową wbrew przepisom, druga zamiast pracować w Polsce pracowała w Czechach, a więc niezgodnie z posiadanymi dokumentami. Ww. osobom Straż Graniczna wydała decyzje administracyjne o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski oraz, w drugim przypadku, unieważniła wizę krajową.

por. SG Renata Sulima Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe