PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

  • 07.05.2013, 08:16
  • Katarzyna Krzak
PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU
12 kierowców pod wpływem alkoholu, 238 interwencji, 215 mandatów karnych, 24 sprawców przestępstw to bilans policyjnej akcji długiego weekendu. Podczas minionych 6 dni bezpieczeństwa na drogach oraz terenie miast i wsi powiatu dzierżoniowskiego pilnowały wzmożone siły policyjne.


12 kierowców pod wpływem alkoholu, 238 interwencji, 215 mandatów karnych, 24 sprawców przestępstw to bilans policyjnej akcji długiego weekendu. Podczas minionych 6 dni bezpieczeństwa na drogach oraz terenie miast i wsi powiatu dzierżoniowskiego pilnowały wzmożone siły policyjne. Dzięki tym działaniom odnotowano tylko 9 kolizji drogowych, nie notując żadnego wypadku drogowego.

Nad bezpieczeństwem na drogach w naszym powiecie czuwało wielu policjantów wszystkich służb. Intensywne działania rozpoczęły się już we wtorek wieczorem i trwały do wczorajszej nocy. Policjanci sprawdzali przede wszystkim prędkość, jaką poruszały się pojazdy, trzeźwość kierowców oraz porządek w miejscach publicznych. Stróże prawa reagowali na wszelkie wykroczenia popełnione przez użytkowników dróg i nietrzeźwych zakłócających porządek w miejscach publicznych. Kontrolowali też, czy dzieci są
przewożone w fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy. W ciągu 6 dni policyjnej akcji na dzierżoniowskich drogach odnotowano tylko 9 drobnych kolizji drogowych. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, policjanci w tym okresie zatrzymali aż 12 pijanych kierowców: w tym 11 nietrzeźwych u których stężenie alkoholu wynosiło ponad 0,5 promila. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 24 innych sprawców przestępstw, podjęli 238 interwencji oraz zatrzymali 1 osobę
poszukiwaną do odbycia kary. W tym czasie zostało nałożonych 215 mandatów karnych, głównie za wykroczenia drogowe. Długi weekend w powiecie dzierżoniowskim był znacznie bezpieczniejszy niż ten w ubiegłych lat czy też w porównaniu z sąsiednimi powiatami.

Źródło: podins. Mariusz Furgała KPP w Dzierżoniowie 

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe