KAROLINA GARCZYŃSKA VII W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Niemka Esther Fennel wygrała rozgrywany w Austrii 4-etapowy wyścig 4th Langenlois Cycling days. Nasza zawodniczka Karolina Garczyńska zajęła w klasyfikacji generalnej 7 miejsce a pierwszy etap został przez nią pewnie wygrany.

Niemka Esther Fennel wygrała rozgrywany w Austrii 4-etapowy wyścig 4th Langenlois Cycling days. Nasza zawodniczka Karolina Garczyńska zajęła w klasyfikacji generalnej 7 miejsce a pierwszy etap został przez nią pewnie wygrany. Dalej na 22 miejscu zawody ukończyła Natalia Mielnik, 25 była Paula Guz, 32 lokatę zajęła Paulina Cywińska a 49 była Monika Kopińska.
Etapowy Wyścig 4th Langenlois Cycling days był drugą okazją dla naszego zespołu do zaprezentowania się w nowych strojach marki Verge. Dwa tygodnie przed wyjazdem trafiła do nas przesyłka od sponsora z kolejną partią najlepszych strojów sportowych dla naszych dziewczyn. Dziękujemy serdecznie prezesowi firmy FX Sport Panu Januszowi Smolińskiemu za okazaną pomoc oraz całej firmie za wsparcie!!!

W piątek na płaskiej rundzie zawodniczki miały do pokonania dystans 103 km. Do mety dojechała 9-osobowa ucieczka, którą przyprowadziła na metę Karolina Garczyńska. W peletonie na 5 pozycji finiszowała Natalia Mielnik. Dalej finiszowały Paulina Cywińska, Monika Kopińska , Paula Guz oraz Joanna Dubieniecka.
Drugi etap zawodów liczył 12,5 km z meta usytuowaną na końcu 5 km podjazdu. Na tym etapie Karolina Garczyńska i Paula Guz dojechały w peletonie zasadniczym a Natalia Mielnik, Paulina Cywińska i Monika Kopińska dotarły na metę z 30- sekundową stratą do peletonu.

Trzeci etap to jazda indywidualna na czas na dystansie 13 km. Wygrała Esther Fennel, która tym wyczynem strąciła naszą liderkę Karolinę Garczyńską na dalsze pozycje i zapewniła sobie zwycięstwo w cztero etapowym wyścigu. Karolina ostatecznie zajęła 15 miejsce, 19 była Paula Guz, Paulina Cywińska zajęła 34 lokatę, 42 była Natalia Mielnik, 48 pozycję zajęła Monika Kopińska a na 66 miejscu uplasowała się Joanna Dubieniecka.

W niedziele odbył się czwarty etap, na który składały się 4 górzyste rundy (92km) z dwoma podjazdami na okrążeniu. Na tym etapie na drugiej rundzie odjechała ucieczka , w której nie było liderki naszego zespołu-Karoliny . Pozostałe dziewczyny z drużyny bardzo ładnie pracowały zespołowo na czele grupy i wspólnymi siłami połączyły grupę w jeden mocno podzielony peleton, który finiszował na ostatnich metrach linii mety. Z finiszu 5 lokatę zajęła Karolina Garczyńska. Zaraz za peletonem dojechała na 19 miejscu Natalia Mielnik, 22 była Paula Guz, 32 lokatę zajęła Paulina Cywińska a 47 miejsce zajęła Monika Kopińska.

Źródło: Natalia Mielnik