ZATRZYMANO 5 OSÓB

  • 23.07.2013, 13:41
  • Katarzyna Krzak
ZATRZYMANO 5 OSÓB
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej realizując zadania w zakresie kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP oraz ochrony szlaków komunikacyjnych zatrzymali pięć osób. Trzy spośród nich to cudzoziemcy.

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej realizując zadania w zakresie kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP oraz ochrony szlaków komunikacyjnych zatrzymali pięć osób. Trzy spośród nich to cudzoziemcy.

22 lipca podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonariusze zatrzymali w powiecie legnickim i średzkim trzech obywateli Ukrainy. W wyniku sprawdzeń dokument ów ww. funkcjonariusze ustali, że wszystkie osoby przebywają w Polsce w całkiem innym celu niż wynikało to z posiadanych przez nich dokumentów wizowych. Dwie z nich, zamiast współpracować z polskimi firmami budowlanymi, jeździły do Niemiec po artykuły chemiczne celem ich dalszej odsprzedaży na Ukrainie. Trzecia osoba również miała pracować w naszym kraju, natomiast nigdy nie przyjechała się do swojego pracodawcy. Ona tak że jeździła do Niemiec w celach handlowych. Ukraińcom, za naruszenie przepisów ustawy o cudzoziemcach, wydano decyzje administracyjne zobowiązujące ich do opuszczenia terytorium RP.
Pozostałe osoby – dwóch obywateli Polski – zatrzymano na dworcu PKS we Wrocławiu. 24-letni mieszkaniec powiatu widnickiego był poszukiwany za kradzieże, a 22-letni mieszkaniec powiatu oławskiego za kierowanie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Ponadto podczas zatrzymania funkcjonariusze przy ww. ujawnili niewielkie ilo ści białego proszku. Wstępne badania tej substancji wskazały, że to amfetamina. W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w areszcie.

 


Źródło: por. SG Renata Sulima Rzecznik Prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziau Straży Granicznej

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe