NIESZCZĘŚLIWY WYPADEK W KOPALNI

  • 27.11.2013, 14:59
  • Magadalena Sosnicka-Dzwonek
NIESZCZĘŚLIWY WYPADEK W KOPALNI
Na terenie kopalni w Piławie Górnej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Jeden z kierowców obsługujących załadunek został przygnieciony przez naczepę samochodu ciężarowego. Zmarł w drodze do szpitala.
25 listopada o godz. 6:30 na terenie kopalni w Piławie Górnej doszło do tragiczne w skutkach zdarzenia. Jak ustalili dzierżoniowscy policjanci w trakcie postoju samochodu w kolejce do załadunku kamienia na terenie kopalni, jeden z kierowców wysiadając ze swojego pojazdu nie zabezpieczył go prawidłowo. W wyniku tego  pojazd stoczył się do tyłu ze wzniesienia i najechał na wykonującego czynności obsługowe innego kierowcę.  57-letni mieszkaniec Wrocławia odniósł poważne obrażenia klatki
piersiowej i zmarł w trakcie transportu karetką do Szpitala. 57-letni kierowca samochodu ciężarowego, który najechał na poszkodowanego był trzeźwy. O zdarzeniu powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy. Postępowanie w tej sprawie mające na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie pod nadzorem miejscowego prokuratora.

Źródłóo: KPP Dzierżoniów 

KOMUNIKAT

Z przykrością informujemy, że 25 listopada 2013 r. na drodze dojazdowej prowadzącej do kopalni 
w Piławie Górnej miał miejsce wypadek. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Z informacji, jakie posiadamy wynika, ze przyczyną wypadku był brak właściwego zabezpieczenia samochodu, który stoczył się ze wzniesienia. Wypadek nie miał miejsca na terenie kopalni, a osoby uczestniczące w nim nie były pracownikami Dolnośląskich Surowców Skalnych, realizowały natomiast odbiór towaru na zlecenie zewnętrznej firmy.

Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Zarząd Dolnośląskich Surowców Skalnych

 Magadalena Sosnicka-Dzwonek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 29.11.2013, 21:38
szkoda człowiek taka głupota lucka

Pozostałe