ŚWIĘTO TURYSTYKI CZAS ZACZĄĆ

  • 07.02.2014, 12:19
  • Magadalena Sosnicka-Dzwonek
ŚWIĘTO TURYSTYKI CZAS ZACZĄĆ
To już VI odsłona Międzynarodowych Targów Turystycznych (MTT) organizowanych we wrocławskiej Hali Stulecia. Rozpoczynająca się dziś impreza, co roku przyciąga tysiące zwiedzających, zainteresowanych ofertą turystyczną zarówno z Polski jak i zagranicy.

To już VI odsłona Międzynarodowych Targów Turystycznych (MTT) organizowanych we wrocławskiej Hali Stulecia. Rozpoczynająca się dziś impreza, co roku przyciąga tysiące zwiedzających, zainteresowanych ofertą turystyczną zarówno z Polski jak i zagranicy. Stoisko Dolnego Śląska, a także całą wystawę otworzył dziś marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec.

Stoisko promujące Dolny Śląsk jest w tym roku bardzo różnorodne. Znajdziemy tutaj część dotyczącą całego regionu, poszczególnych gmin i powiatów, ale również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, zabytków w postaci Podziemnego Miasta Ossówka i Zamku Czocha oraz lokalnych stowarzyszeń – Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Izerskie” oraz LGD „Partnerstwo Kaczawskie”. Stoisko, podobnie jak w roku poprzednim, współorganizują Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz samorząd województwa.

Tegoroczna edycja MTT obfituje w szereg atrakcji. Uczestnicy imprezy mają m.in. okazję obejrzeć między innymi Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny oraz Międzynarodowy Festiwal Tańca. Ciekawie zapowiada się również organizowane po raz pierwszy Grand Prix Sommelierów, którzy w sobotę rywalizować będą w konkurencjach – serwis wina, degustacja wina oraz łączenie wina z jedzeniem.

 

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych miłośnikach turystyki. Specjalnie z myślą o nich na terenie Hali Stulecia powstanie Strefa Małego Podróżnika, a w niej m.in. Miasteczko Tipi Town, Dzieciaki Poznajcie Robaki oraz Klub Myszki Norki. Rodzice natomiast będą mieli możliwość rozmowy z Anną i Krzysztofem Kobusami, podróżnikami z zamiłowania, a prywatnie rodzicami dwóch chłopców. Opowiedzą oni o ośmiu latach wspólnych podróży, pasji zwiedzania oraz braku ograniczeń w roli rodziców.

****

W 2013 roku udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych wzięło ponad 200 wystawców z całego świata, w tym z takich krajów jak Indonezja, Niemcy, Czechy czy Nepal. Imprezę w trakcie trzech dni odwiedziło blisko 12 tys. osób.

Źródło: UMWD 

Magadalena Sosnicka-Dzwonek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe