NASI HARCERZE NA CZTERECH ŻYWIOŁACH

  • 20.02.2014, 09:24
  • Katarzyna Krzak
NASI HARCERZE NA CZTERECH ŻYWIOŁACH
Od niedzieli do niedzieli w Olesznej trwa piąta edycja Kursów Przewodnikowskich "Cztery Żywioły".

Od niedzieli do niedzieli w Olesznej trwa piąta edycja Kursów Przewodnikowskich "Cztery Żywioły". W kursie bierze udział 39 osób z hufców ZHP w Bierutowie, Bystrzycy Kłodzkiej, Jaworze, Kłodzku, Lubaniu, Łagiewnikach, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Środzie Śląskiej, we Wrocławiu oraz z Hufca Ziemi Trzebnickiej zorganizowanych w dwie drużyny kursowe prowadzone przez phm. Grację Bober (Hufiec Łagiewniki) oraz hm. Annę Trelę (Hufiec Oleśnica). Funkcję komendanta zgrupowania pełni hm. Zbigniew Skupiński, który od 1 lutego br. jest także Komendantem Dolnośląskiej Chorągwi ZHP.
Do funkcji instruktorskich przygotowują się w Olesznej także młodzi adepci sztuki prowadzenia drużyn harcerskich z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP: Karolina Bielarczyk, Jakub Horbaczyk, Monika Kępa, Damian Leśniewski, Wojciech Stalica, Damian Trela.
Kurs przewodnikowski to pierwsza część szkolenia, którego następnymi elementami są praktyka w drużynie i kurs metodyczny. Piątka z kursantów już w poniedziałek wyruszy ze swoimi drużynami na ZIMAK Hufca w Warszawie. Wypada pozazdrościć tak intensywnie i pożytecznie spędzanych ferii. Udział kadry drużyn w kursie wspiera Fundacja ROPUH z grantu dzierżoniowskiego samorządu przeznaczonego m.in. na szkolenie wolontariuszy.

Źródło: www.dzierzoniow.zhp.pl

Katarzyna Krzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe