COROCZNE KONTROWERSJE ROZLICZENIA ZA WODĘ

  • 07.04.2014, 14:33
  • admin TVS
COROCZNE KONTROWERSJE ROZLICZENIA ZA WODĘ
Dobiegł właśnie końca, okres rozliczeń za rok 2013. Jak co roku, tak i w tym, największe emocje wzbudza, kwestia rozliczeń różnic wskazań wodomierzy, czyli różnic pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego, a sumą wskazań wodomierzy indywidualnych.

Dobiegł właśnie końca, okres rozliczeń za rok 2013. Jak co roku, tak i w tym, największe emocje wzbudza, kwestia rozliczeń różnic wskazań wodomierzy, czyli różnic pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego, a sumą wskazań wodomierzy indywidualnych.
admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 12.04.2014, 18:03
A ja mieszkam w Będzinie i w budynku gdzie mieszka 178 rodzin niedobory wody w skali kwartału sięgają średnio 350 m sześciennych,i bulimy kasę za nieuczciwych którzy kapią wodę.
Były bielawianin.
Gość
Gość 12.04.2014, 16:13
mieszkałam w Wałbrzychu Opolu a teraz w Gdańsku i za wodę we wszystkich przypadkach płaciłam wg wskazania wodomierza w moim mieszkaniu
Gość
Gość 12.04.2014, 15:44
właśnie (12-04-2014 godz15/30) zapoznałem się z wynikami badań instytutu metrologii odnośnie róznic we wskazaniach wodomierzy głównych i indywidualnych. tak. są takie. wynika z nich,ze te różnice nie moga przekraczać w mieszkaniach zajmowanych przez dwóch lokatorów 2,55 %,przez trzech 1,7%,przez czterech 1,25 % a przez pięciu 1,0 %. ogólnie rocznie te różnice "na budynek" nie mogą przekraczać przy uwzględnieniu wszelkich warunków (ciśnienie wody,temp.otoczenia itp) 5 %. jak to się ma do doliczeń jakie na "funduje" nasz MZBM? moze telewizja sudecka zada teraz takie pytania Panu Karpińskiemu?
Gość
Gość 12.04.2014, 15:23
większych bzdur dawno nie słyszalem. pytanie: dlaczego nie okazuje sie lokatorom stanu licznika głównego i stanu liczników indywidualnych. gdy zapytałem pracownika odczytującego wodomierz główny o jego stan odmówił i powiedzial,ze to jest do wiadomości wodociągów a nie lokatorów. dziwne i czy aby zgodne z prawem . poza tym jak mozna lokatorom doliczać za wyższe wskazania wodomierza głównego gdy nie wszystkie liczniki indywidualne mozna jak twierdzi pan Karpiński odczytać. a może my płacimy za nieobecnych lokatorów? Pan Karpiński przechodzi samego siebie a wystarczyłoby zapytać specjalisty od wodomierzy,bo w dostępnych danych różnice we wskazaniach mogą być w granicach kilku-kilkunastu procent a dopłaty siegają nawet 50 procent rocznego zużycia. mam dziwne przeczucia,że wszelkie wycieki,niesprawdzone liczniki,awarie itp. są po prostu rozliczane na tych lokatorów ,którzy uczciwie płaca. jeszcze jedna ciekawostka. dopłaty bywają doliczane w niektórych budynkach raz na kilka lat. to jak to jest. w jednych latach liczniki indywidualne "się mylą" a w innych nie bo chyba nie jest tak,że liczników głównych się nie spisuje tylko podaje odczyty "z sufitu."a może jednak jest?cokolwiek by o tym sądzić śmierdzi ta sprawa na odległość. gdyby telewizja sudecka podeszła do tej sprawy profesjonalnie to wypadałoby zająć się tą sprawą dogłebniej i podać wypowiedzi np. lokatorów spółdzielni mieszkaniowych czy prywatnych domów. przecież oni tez zużywają wodę i mają wodomierze. nie zaszkodziłaby tez wypowiedź jakiegoś eksperta od urządzeń pomiarowych. może "ktoś" z telewizji sudeckiej przeczyta mój komentarz i zajmie się sprawą "po dziennikarsku" bo to się dzieje z opłatami za wode to zakrawa co najmniej na skandal aby nie napisać dosadniej.
Gość
Gość 09.04.2014, 15:19
wodomierz glowny to przezytek, co mnie on obchodzi ,skoro mam indywidualny wodomierz !!!koniec z placeniem nie za swoje grzechy, a tak na marginesie, to kazdy lokator powinien miec ODLICZONE METRY WODY za mycie korytarzy przez caly rok,!!! Moze mi ktos powie ze nie ??????

Pozostałe