PUCHAR POLSKI I GRACIA ORLOVA ZA NAMI

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paulina Cywińska, Paula Guz, Monika Kopińska oraz Natalia Mielnik mają za sobą dwa ciężkie starty kończące cykl treningów.

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paulina Cywińska, Paula Guz, Monika Kopińska oraz Natalia Mielnik mają za sobą dwa ciężkie starty kończące cykl  treningów. Pierwszy start odbył 26-27 kwietnia w Grudządzu i była to  II seria Pucharu Polski oraz zakończony w niedzielę start w etapowym wyścigu 2.2 UCI w Czechach Gracia Orlova.

Podczas Pucharu Polski w Grudziądzu w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 15km najlepiej spisała się Paula Guz, która zajęła 8 miejsce, 16 była Paulina Cywińska, 29 Natalia Mielnik a 32 Monika Kopińska. Czasówkę wygrała Anna Plichta (TKK Pacyfic Toruń). Drugiego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 87km. Tutaj w ucieczce znalazła się Paulina Cywińska, która ostatecznie zajęła 9 miejsce. W peletonie finiszowały Natalia Mielnik, Monika Kopińska oraz Paula Guz, które zajęły kolejno 12,23,33 miejsce. Wyścig elity kobiet wygrała Monika Brzeźna (TKK Pacyfic Toruń ). Dziewczyny jechały drużynowo, zabrakło szczęścia ale  poszczególne cele treningowe zostały zrealizowane.

Kolejnym wyścigiem był start w etapowym wyścigu  w Czechach czyli Gracia Orlova -wyścig 2.2 UCI liczący 4 etapy o łącznej długości 315km. Z naszym zespołem   startowały dwie reprezentantki klubu  BDC KOLEJARZ JURA Częstochowa : Martyna Klekot i Magdalena Plich.

Pierwszy etap to 2,2km prolog w miejscowości Havirov, który wygrała Australijka Wiasak Rebecca. Paula Guz ze startą 11 sekund zajęła 18 miejsce. Dalej na 56 miejscu była Martyna, 59 była Paulina, 64 Natalia, 70 Monika a 111 Magdalena. Drugi dzień to zmagania po stu-kilometrowej mocno pofalowanej trasie prowadzącej z Detmarovic do Stramberka, czyli finisz pod 1km stromy podjazd. Najwyżej z dziewczyn zameldowała się Paula Guz zajmując 29 miejsce, 34 była Martyna Klekot, 58 była Monika Kopińska, 66 Paulina Cywińska, 72 Mielnik Natalia. Trzeci etap to etap królewski liczący 110km, który zawiera 4 premie Gorskie czyli ciągła wspinaczka pod górę. Tego dnia niestety pogoda nie dopisała startującym zawodniczkom. Padał deszcz a  temperatura była bardzo niska, sprawiło to, że wyścig okazał się bardzo selektywny. Po finiszu z głównej grupy Martyna Klekot zajęła 21 miejsce, Paula Guz zajęła 27 lokatę. W grupach za peletonem dojechały Paulina Cywińska, Natalia Mielnik oraz Monika Kopińska.  Ostatni dzień zmagań to rywalizacja w Orlovej na 6 rundach o łącznej długości 100km. Tutaj po finiszu z peletonu Paula Guz zajęła 16 miejsce a Martyna Klekot była 18.

Klasyfikacja generalna to 18 miejsce Martyny Klekot, 22 Pauli Guz, 60 Natalii Mielnik i 61 Moniki Kopińskiej, co dało 10 miejsce w klasyfikacji najlepszych drużyn wyścigu. Monika Kopińska w klasyfikacji poniżej 23 lat zajęła 17 miejsce. Zespołowa jazda naszej młodej drużyny dała efekty, motywacja jest dobra, teraz na nasze zawodniczki czeka krótki odpoczynek i powrót do ciężkiej pracy. Wyścig wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska(TKK Pacyfic Toruń). Druga była GARFOOT Katrin z Australii a trzecia najmłodsza z medalistek Eugenia Bujak(BTC City Ljubljana).

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności naszym głównym sponsorom klubu za zaufanie i wsparcie: Pani Halinie Łoś oraz Panu Władysławowi  Piszczałka-Przedsiębiorstwo Budowlane Atom i Budowlano-Projektowe Mat, Panu Markowi Piorunowi Burmistrzowi Miasta Dzierżoniów oraz Aklima Serwis Panu Piotrowi Koncewicz za pomoc w transporcie zawodników na zawody.