OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA W SZCZAWNIE ZDROJU

  • 10.06.2014, 12:33
  • Admin TVS
OPERA ŚWIĘTOJAŃSKA W SZCZAWNIE ZDROJU
Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie.

Niepowtarzalne widowisko operowe czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc...

Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Z tej okazji artyści Międzynarodowej Grupy Operowej Sonotrio zapraszają na nadzwyczajny koncert galowy, podczas którego zabrzmią wyjątkowe arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci... Wraz ze śpiewakami odwiedzimy tajemniczy moniuszkowski Straszny Dwór, zaczarowane wodne królestwo Wodnika i Rusałek z opery Dvořaka, tajemniczy hinduski ogród księżniczki Lakme, wysłuchamy romantycznej barkaroli, śpiewanej wieczorami w Wenecji, ożyje też lalka Olimpia, wprowadzając niepowtarzalny nastrój. Wieczór uzupełnią kompozycje o tematyce miłosnej z oper i operetek oraz repertuar neapolitański. Opera Świętojańska to wieczór pełen muzyki, magii i miłości!

 

Wieczór operowy z przerwą.

 

Wykonawcy:

Agnieszka Drożdżewska – sopran, Wrocław

Barbara Spitzer – sopran, Wiedeń

Anna Wilczyńska – sopran, Wrocław

Izabela Strzelecka – mezzosopran, Wrocław

Tomasz Tracz – tenor, Białystok

Ivo Michl – baryton, Praga

Witold Janusz – fortepian, Wrocław

 

Miejsce: Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego

Data: 20.06.2014

Godzina: 19.00

Bilety: 25 zł

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe