MOBILNE MUZEUM JANA PAWŁA II W KŁODZKU

  • 16.06.2014, 10:39
  • Admin TVS
MOBILNE MUZEUM JANA PAWŁA II W KŁODZKU
22 czerwca, godz. 9.00-13.00 oraz 14.00-19.00 (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kłodzku) zapraszamy na wystawę prezentującą osobiste pamiątki po św. Janie Pawle II i filmy przybliżające najważniejsze momenty z Jego życia będzie można zobaczyć w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II.

22 czerwca, godz. 9.00-13.00  oraz 14.00-19.00 (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kłodzku) zapraszamy na wystawę prezentującą osobiste pamiątki po św. Janie Pawle II i filmy przybliżające najważniejsze momenty z Jego życia będzie można zobaczyć w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest nowym projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Usytuowane w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów, wadze przekraczającej 18 ton i powierzchni wystawienniczej 62 m2. Poprzez Mobilne Muzeum jak największa liczba osób może obejrzeć osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu. Osobiste pamiątki, jakie można zobaczyć w czasie zwiedzania Mobilnego Muzeum zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo. Wstęp wolny.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe