OKIEM MŁODYCH on TOUR

  • 24.08.2015, 18:08
  • Admin TVS
OKIEM MŁODYCH on TOUR
Zwycięskie filmy młodych twórców, które zgromadziły rekordową publiczność podczas zeszłorocznej, siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy.

Zwycięskie filmy młodych twórców, które zgromadziły rekordową publiczność podczas zeszłorocznej, siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, będzie można zobaczyć ponownie. Nagrodzone filmy wyruszają w trasę po Dolnym Śląsku w ramach „OKIEM MŁODYCH on TOUR”.

Na trasie „Okiem Młodych” znajdą się: Dzierżoniów, Żarów, Strzegom, Jaworzyna Śląska, Świebodzice i Oleśnica.„Okiem Młodych” to świdnicka impreza, podczas której prezentowane są najnowsze i najciekawsze krótkometrażowe filmy dokumentalne twórców do 30. roku życia. Dokumenty młodych reżyserów to doskonała szansa na poznanie świeżego, wnikliwego i odważnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Trzon festiwalu to Konkurs Polski, do którego zaproszeni są młodzi twórcy z kraju i Międzynarodowy Konkurs Szkół Filmowych, skierowany do studentów z prestiżowych, europejskich szkół filmowych. Podczas pokazów pofestiwalowych zobaczymy sześć najlepszych filmów zeszłorocznej edycji, wybranych przez Jury w składzie: Roman Gutek (przewodniczący), Maciej DrygasAdriana Prodeus. W tym roku konkursowe filmy oceniać będą: Artur Liebhart (przewodniczący Jury), Maciej Gil i Iwona Łyko. Na ósmą odsłonę „Okiem Młodych” zapraszamy w dniach 21 – 27 września 2015 do Świdnicy.

 

Więcej informacji: www.okiemmlodych.pl.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:
31/08, g. 19:00, Dzierżoniów, Kino Zbyszek, ul. Świdnicka 23
03/09, 9. 19:00, Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10
05/09, g. 19:00, Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, ul. Paderewskiego 36
10/09, g. 19:00, Jaworzyna Śląska, Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotek Publiczna, ul. Powstańców 3
11/09, g. 19:00, Świebodzice, Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13
12/09, g. 19:00, Oleśnica, Kinokawiarnia Spirala, ul. Reja 8


LISTA FILMÓW:
1. „BOŻENA I PAWEŁ”, reż. Kamil Iwanowicz, 5’
Film opowiada o dwójce bohaterów, żyjącej w rozpadającym się barakowozie. Mimo że oboje pracują, spędzają w ciężkich warunkach już kolejną zimę.
[„Kinematografek” – nagroda osadzonych w Areszcie Śledczym w Świdnicy]

2. „O RZĄDACH MIŁOŚCI”, reż. Adela Kaczmarek, 13’15’’
Animowany dokument o wyobraźni. Jego bohater żyje w kilku rzeczywistościach naraz. Postaci i wydarzenia ze świata realnego przeplatają się z tymi, które tworzy jego wyobraźnia. Snuje swoją opowieść, marząc o rządach miłości w Polsce.
[Nagroda Międzynarodowego Jury Młodzieżowego]

3. „I’LL CALL YOU WHEN I GET THERE”, reż. Małgorzata Goliszewska, 20’
Podróż pociągiem ze Szczecina do Rotterdamu zostaje zakłócona serią niespodziewanych telefonów od zaniepokojonej matki i od pewnego policjanta…
[Nagroda Specjalna Jury]

4. „HOROSKOPY MIŁOŚCI”, reż. Maciej Buchwald, 14’45’’
Mariusz jest dwukrotnym rozwodnikiem i wciąż mieszka z mamą. Miłosne niepowodzenia bohater tłumaczy sobie astrologią, snując długie refleksje podczas jazdy taksówką.
[Nagroda Główna w Międzynarodowym Konkursie Szkół Filmowych]

5. „OKIENKO DOBREJ POGODY”, reż. Tomasz Jeziorski, 25’
Dokumentalna i autobiograficzna opowieść o wyprawie reżysera wraz z ojcem w Himalaje. Wspólny wyjazd i miłość do gór mają naprawić nadszarpnięte relacje pomiędzy ojcem a synem.
[Nagroda Publiczności, Nagroda Lasów Państwowych dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych]

6. „PUNKT WYJŚCIA”, reż. Jagoda Szelc, 17’
Bohater filmu ma niecodzienną pasję. Jest w stanie poświęcić się dla niej ryzykując wiele, często nawet swoje własne życie. „ Punkt wyjścia” to film o podejmowaniu decyzji. Aby być wolnym, trzeba czasem niewolniczo podążać za swoją naturą. To także obraz poświęcenia w imię nadrzędnych wartości.
[Grand Prix „Złote Oko”]

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe