WÓJT KAMIEŃCA ZĄBKOWICKIEGO STANOWCZO SIĘ SPRZECIWIA

  • 12.09.2015, 10:32
  • Admin TVS
WÓJT KAMIEŃCA ZĄBKOWICKIEGO STANOWCZO SIĘ SPRZECIWIA
Wójt Kamieńca Ząbkowickiego odmawia mieszkańcom uhonorowania Dr. Włodzimierza Sobiecha, pierwszego po wojnie restauratora pałacu Marianny Orańskiej.

Wójt  Kamieńca Ząbkowickiego odmawia mieszkańcom  uhonorowania  Dr. Włodzimierza Sobiecha, pierwszego po wojnie restauratora pałacu Marianny Orańskiej.

Wiosną 2015 roku, grupa mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego postanowiła powołać komitet społeczny, którego celem działania jest uhonorowanie postaci wyjątkowej, ś. p. dr Włodzimierza Sobiecha, który zafascynowany pięknem pałacu Marianny Orańskiej zdecydował się  rozpocząć restaurację jednego z piękniejszych obiektów architektonicznych nie tylko na Dolnym Śląsku.

         Pan dr Włodzimierz Sobiech był bez wątpienia postacią wielowymiarową ale tylko tacy ludzie zdolni są do podejmowania wyjątkowych i niesamowitych wyzwań.  Podjęcie przez jednego Człowieka zadania, którego wcześniej nie podejmowały instytucje i urzędy, powołane do ratowania Dziedzictwa Kulturowego.

            Nie można oceniać Pana dr Włodzimierza Sobiecha w sposób jednoznaczny. Jednak, zwyczajnie, po ludzku nie można, nie zauważyć tego co zrobił dla kamienieckiego pałacu.

            Doceniając trud kontynuacji odbudowy pałacu, Komitet Organizacyjny Pamięci dr Włodzimierza Sobiecha, zwrócił się do Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki z prośbą o przyłączenie się do inicjatywy. Prośba dotyczyła jedynie wyrażenia zgody na umieszczenie tablicy upamiętniającej pana dr W. Sobiecha na terenie zespołu pałacowego, w miejscu godnym tej postaci.

W galerii skan przedmiotowego pisma.

            Na odpowiedź czekaliśmy prawie miesiąc. Niestety włodarz gminy nie uznał  za stosowne przyłączenie się do inicjatywy obywatelskiej. Wprost przeciwnie otrzymaliśmy pismo, które poniżej w całości przedstawiamy.

 Skan odpowiedzi wójta w galerii.

            W żadnym stopniu stanowisko Wójta nie zmieniło przekonań członków komitetu, który postanowił upamiętnić  dr. Włodzimierza Sobiecha.

            Natomiast odpowiedź Wójta pozostawiamy bez komentarza, będąc przekonanym, że każdy z Czytelników potrafi ocenić całe wydarzenie.

 

           KOMITET  SPOŁECZNY  PAMIĘCI  DR. WŁODZIMIERZA SOBIECHA 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 13.09.2015, 22:15
No dobrali się. Czerniec i Gołębiowski. W Złotym Stoku się go pozbyli a Czerniec zrobił z niego sekretarza. Katastrofa.
zyzol
zyzol 13.09.2015, 17:15
W czym jest problem, obywatele chca tablict niech ja ufunduja. A odpowiedz Pana Czernieca no niestety zenujaca, ale co mozna sie spodziewac od polskich urzednikow.
Niewidzialny!!!
Niewidzialny!!! 13.09.2015, 15:12
wojcie, ty bucu!!! poczekaj az odwiedze gmine pajacu!!!!!!! porozmawiamy o tym jaki ty metlik robisz w szkolach publicznych i wiele innych spraw przez ktore dostaje biala goraczke!!! DO ZOBACZENIA
Gość
Gość 13.09.2015, 08:44
gdyby nie dr sobiech to pałąc by nie istniał,tylko tacy pasjonaci działający niekonwencjonalnie ratują takie cuda, władza tylko blokuje, nie wierzcie politykom, oni sa dla siebie a nie dla społeczeństwa
Gość
Gość 12.09.2015, 22:07
Dwie zacne osoby działające na rzecz kultury polskiej choć każda w innym wymiarze. Ś.p Pan dr. Sobiech ratował to co zniszczyli inni a Ś.p. Pani Violetta Villas przecudnie śpiewała. Dlaczego wspominam te dwie osoby. Byli to ludzie wielkiego serca. Zarówno Panu Sobiechowi w Kamieńcu jak i Pani Villas ludzie podrzucali psy a ci dobrodusznie je przygarniali. Panie Wójcie jak Panu nie wstyd powoływać się na wyroki sadów. Nawet jak były takowe to dawno są wymazane w kartotekach. Koniec i basta.
Gość
Gość 12.09.2015, 20:14
Wójt jest dla Gminy i ludzie też mają głos chcemy tablicy.
Gość
Gość 12.09.2015, 19:59
Wielbiciele Pana Sobiecha nie widzą tego, co działo się zamku za jego "panowania"? Ciszej nad tą trumną panowie.
Gość
Gość 12.09.2015, 11:50
Gdyby nie dr. Włodzimierz Sobiech pałac w Kamieńcu Ząbkowickim do tej pory popadł by w kompletną ruinę. Dzięki niemu został odgruzowany, zadaszony, wprawiono okna i dzięki temu uratowany. Gdyby nie on, gmina nie przejęła by pałacu w poprzednim stanie , bo nie widziała w tym interesu. Teraz sobie chcą przypisać wszystkie zasługi !!!
Gość
Gość 12.09.2015, 11:50
Gdyby nie dr. Włodzimierz Sobiech pałac w Kamieńcu Ząbkowickim do tej pory popadł by w kompletną ruinę. Dzięki niemu został odgruzowany, zadaszony, wprawiono okna i dzięki temu uratowany. Gdyby nie on, gmina nie przejęła by pałacu w poprzednim stanie , bo nie widziała w tym interesu. Teraz sobie chcą przypisać wszystkie zasługi !!!

Pozostałe