Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Turystyka

Specjalna majówkowa oferta Kolei Dolnośląskich. Na jednym bilecie przez 6 dni
Specjalna majówkowa oferta Kolei Dolnośląskich. Na jednym bilecie przez 6 dni

Majowa oferta „Weekend z KD” to kolejna odsłona popularnej promocji przewoźnika, która umożliwia podróżowanie na jednym bilecie przez cały weekend, wraz z dniem poprzedzającym go oraz następującym po nim. W najbliższy weekend oferta Kolei Dolnośląskich będzie obowiązywać już od poniedziałku, 29 kwietnia aż do środy, 4 maja.

28.04.2022 17:15
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku
W Starej Kopalni otwarto Sezon Turystyczny na Dolnym Śląsku

W piątek 22 kwietnia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu uroczyście i symbolicznie został otwarty kolejny sezon turystyczny na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy i turyści odwiedzający w tym dniu to wyjątkowe miejsce aż na 70 stoiskach mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wielu ciekawych atrakcji.

22.04.2022 15:39
Arboretum Wojsławice w Niemczy
Arboretum Wojsławice w Niemczy

Położone wśród malowniczych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich Arboretum Wojsławice to jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Na powierzchni ponad 60 ha można podziwiać tu ponad 14 tys. gatunków i odmian różnych drzew, krzewów i bylin. Na szczególną uwagę zasługują wzorcowe kolekcje narodowe: liliowców, różaneczników historycznej rasy Łużyckiej, a także piwonii i bukszpanów.

17.04.2022 20:00    2
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta

Od soboty, 16 kwietnia Koleje Dolnośląskie ponownie uruchomią sezonowe połączenia do czeskiego Skalnego Miasta. Malownicza trasa, która cieszy się dużą popularnością, będzie dostępna dla podróżnych aż do jesieni.

14.04.2022 16:13
Zapraszamy na otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie
Zapraszamy na otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie

30 kwietnia odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie. Przygotowano trasy dla dzieci i dorosłych. Start z parkingu przy ul. lipowej o godz. 12:00.

12.04.2022 12:16    1
Odwiedź ciekawe miejsca ziemi kłodzkiej i wygraj grę memory
Odwiedź ciekawe miejsca ziemi kłodzkiej i wygraj grę memory

Powiat kłodzki i Stowarzyszenie Gmin Orlicko (Sdružení obcí Orlicko) w ramach polsko-czeskiego projektu „Widoki na pogranicze kłodzko-orlickie” (Panoramata kladsko-orlického příhraničí) wspólnie zachęcają mieszkańców regionu i turystów do odwiedzania atrakcji turystycznych po obu stronach granicy.

06.04.2022 08:30
Za darmo na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, ale tylko mieszkańców 4 gmin
Za darmo na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, ale tylko mieszkańców 4 gmin

Jeżeli jesteś mieszkańcem gmin w obrębie parku i przylegających do niego gmin (Kudowa Zdrój, Lewin Kłodzki, Szczytna oraz Radków), możesz wejść na płatne trasy turystyczne za darmo. Kasjer poprosi o okazanie dowodu osobistego celem sprawdzenia miejsca zamieszkania, lub złożycie oświadczenie wraz z innym dokumentem potwierdzającym miejsce zamieszkania w siedzibie PNGS przy ul. Słonecznej 31 w godzinach 8.00-14.00 i na tej podstawie zostanie wydany bilet całosezonowy (kod QR). Dla osób, które nie są w stanie zarejestrować się w godzinach funkcjonowania Dyrekcji PNGS przygotujemy specjalne dyżury w punkach informacji turystycznej lub przed wejściem na trasę w określonych dniach. Zgłaszać się można od 15 kwietnia.

06.04.2022 08:12    1    1
Park Narodowy Gór Stołowych wprowadza limity wejść
Park Narodowy Gór Stołowych wprowadza limity wejść

Jak poinformował Park Narodowy Gór Stołowych od 25 kwietnia wraz z rozpoczęciem sezonu, zostaną wprowadzone limity wejść. Limity będą obejmowały trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim oraz Błędnych Skałach.

30.03.2022 17:25    1
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama