Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Turystyka

W Bardzkim rynku stanie stylizowany zegar
W Bardzkim rynku stanie stylizowany zegar
W historycznym rynku w Bardzie stanie stylizowany zegar, który oprócz wartości funkcjonalnych, będzie też pełnił funkcję atrakcji turystycznej. Dodatkowo zostaną zamontowane ozdobne ławy z donicami, które upiększą zabytkowy rynek. Zegar pojawi się do końca maja 2023. 22.11.2022 20:45
Otwarcie nowej platformy widokowej w Myśliszowie
Otwarcie nowej platformy widokowej w Myśliszowie
W dzień otwarcia pogoda co prawda nie dopisała, ale gdy mgła już opadnie, zapraszamy wszystkich chętnych do podziwiania pięknych widoków. 18.11.2022 16:03    17    3
Bielice: przebudowa drogi powiatowej na ukończeniu
Bielice: przebudowa drogi powiatowej na ukończeniu
Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej w Bielicach. Zakończono układanie warstwy ścieralnej asfaltu. Do wykonania pozostają zjazdy i pobocza. Inwestycja jest realizowana i finansowana przez Powiat Kłodzki wspólnie z Gminą Stronie Śląskie oraz Nadleśnictwem Lądek - Zdrój. 17.11.2022 12:55
I Konferencja Turystyczna STGGS „Razem dla Gór Sowich”
I Konferencja Turystyczna STGGS „Razem dla Gór Sowich”
We wtorek, 15 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się Pierwsza Konferencja Turystyczna Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich. 16.11.2022 16:36
Kolejna atrakcja w Parku Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju
Kolejna atrakcja w Parku Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju
Park Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju zyskał niedawno kolejną atrakcję dla odwiedzających. Umiejscowiono w nim stalowe rzeźby w formie brył geometrycznych. 14.11.2022 21:34
Speleolodzy badają podziemny labirynt Kłodzka
Speleolodzy badają podziemny labirynt Kłodzka
Kłodzko jest piękne nie tylko na zewnątrz, ale również pod ziemią - mówią speleolodzy, którzy wraz z Kornelem Drążkiewiczem z Twierdzy Kłodzko, badają podziemne labirynty miasta. 10 listopada ponownie zeszli pod kłodzką starówkę, gdzie odkryli sieć średniowiecznych korytarzy i piwnic, które do tej pory nie były dobrze zbadane. Część z nich została zasypana, ale to co się zachowało jest unikalne na skalę europejską. 13.11.2022 23:17
Na Kłodzkiej Górze obok wieży, stanęła wiata turystyczna
Na Kłodzkiej Górze obok wieży, stanęła wiata turystyczna
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom turystów, wędrujących na wieżę widokową na Kłodzkiej Górze, Zarząd Powiatu Kłodzkiego zdecydował o wybudowaniu wiaty turystycznej wraz z wyposażeniem w stoły i ławki. Jak podkreślił starosta kłodzki, Maciej Awiżeń - " stworzyliśmy miejsce gdzie turyści, którzy dotrą na szczyt, będą mogli pod dachem odpocząć, zjeść, zrelaksować się i ruszyć w dalszą drogę." Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu, podziekował za współpracę Nadleśnictwu Bardo, dzięki której zrealizowano inwestycję, usytuowaną na terenie nadleśnictwa. 27.10.2022 15:59
Wieża na Śnieżniku oficjalnie otwarta
Wieża na Śnieżniku oficjalnie otwarta
W poniedziałek 26 września, pierwsi turyści mogli podziwiać nową atrakcję ziemi kłodzkiej. Pomimo wielu kontrowersji, dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że wieża będzie jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji regionu. 26.09.2022 19:18
Zapraszamy do Twierdzy Legend, 1-2 października
Zapraszamy do Twierdzy Legend, 1-2 października
Bajki, baśnie i legendy, a wszystko w jednym miejscu i w jednym czasie. 1 i 2 października w Twierdzy Srebrna Góra, spotkacie niejedną magiczną postać. Będą rzucały czary, zaklęcia, ważyły eliksiry, zaglądały w przyszłość. Na odważnych czeka spotkanie z Frankensteinem i szalonym naukowcem. Przez dwa dni w Twierdzy Srebrna Góra w najlepszym wydaniu pokazywać się będą atrakcje z całego Dolnego Śląska. 23.09.2022 15:56
Otwarcie wieży na Śnieżniku, już 26 września
Otwarcie wieży na Śnieżniku, już 26 września
Burmistrz Stronia Śląskiego i prezes zarządu Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej, zapraszają na uroczyste otwarcie wieży widokowej na Śnieżniku, wybudowanej w ramach projektu "Kladsko-Orlicko-Śnieżnik" i współfinansowanej z Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska, za 13,5 mln złotych. 19.09.2022 10:58
Trwa montaż platformy widokowej na Trojaku
Trwa montaż platformy widokowej na Trojaku
Na górze Trojak w gminie Lądek-Zdrój, trwa montaż platformy widokowej. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowych środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin turystycznych górskich, z przeznaczeniem na inwestycje/zakupy inwestycyjne z zakresu ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej. 19.09.2022 10:41
Dolnośląskie Centrum Sportu - Polana Jakuszycka, oficjalnie otwarte
Dolnośląskie Centrum Sportu - Polana Jakuszycka, oficjalnie otwarte
7 września zainaugurowano działalność Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Obiekt ma służyć nie tylko zawodowym sportowcom, ale też amatorom. Jak podkreślają samorządowcy, to motor napędowy rozwoju Kotliny Jeleniogórskiej. Oficjalnego otwarcia dokonał premier Mateusz Morawiecki. 08.09.2022 12:29
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama