Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasze produkcje

UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE

Góry Sowie warto zwiedzać o każdej porze roku. Jednak najwięcej turystów przyjeżdża tu latem. Szlaki w Górach Sowich są bardzo zróżnicowane i dopasowane do każdego turysty. W zależności od kondycji i doświadczenia w ciągu około godziny z Przełęczy Jugowskiej, walimskiej, czy sokolej można równym krokiem zdobyć ten malowniczy szczyt, na którym znajduje się ponad 100-letnia wieża widokowa.

23.08.2019 12:00    5
XIV DNI TWIERDZY W KŁODZKU - REKONSTRUKCJA BITWY
XIV DNI TWIERDZY W KŁODZKU - REKONSTRUKCJA BITWY

W dniach 9-10 sierpnia, w Kłodzku byliśmy świadkami podróży w czasie. Wojska napoleońskie atakowały pruskie oddziały zlokalizowane w twierdzy na wzgórzu zamkowym. Piątkowy wieczór był okazją do poznania tajemnic za sprawą nocnego zwiedzania miasta z dreszczykiem „Śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta”. Podczas wędrówki uczestnicy mogli oglądać aktorów wcielających się w bohaterów historii o kłodzkim architekcie. Nie zabrakło licznych ciekawostek o ulicach i budynkach, które na co dzień mijamy. Sobota należała do wojska. Od samego rana, napięta atmosfera i patrolujące oddziały prusaków. W południe doszło do pierwszego kontaktu. Dni Twierdzy to wyjątkowe wydarzenie, okazja do poznania dawnych czasów i pokazanie, że historia nie musi być nudna. Impreza ciągle się rozwija, i już w planach są jubileuszowe XV dni twierdzy, serdecznie zapraszamy.

17.08.2019 11:06    2
ROZMOWA Z OLGĄ TOKARCZUK
ROZMOWA Z OLGĄ TOKARCZUK

„Góry Literatury” to wyjątkowe wydarzenie na ziemi noworudzkiej, które przyciąga swoją magią wielu miłośników dobrej książki z całego kraju. Ikoną tej imprezy bez wątpienia jest Olga Tokarczuk, która znalazła dla nas chwilę na rozmowę przed kamerą. Dla Telewizji Sudeckiej wywiad z nasza pisarką przeprowadził Artur Orzech.

18.07.2019 13:11    1    8
NOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
NOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska wraz z Powiatem Dzierżoniowskim oraz Gminą Pieszyce zrealizowali wspólnie projekt pod nazwą: „Udostępnianie zasobów przyrodniczych poprzez budowę ścieżek rowerowych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”. Inwestycja ta wykonana została przy dużym wsparciu z Regionalnego Program Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

10.07.2019 19:56    2
RODZAJE CYBERZAGROŻENIA
RODZAJE CYBERZAGROŻENIA

„Niebezpieczne są złośliwe oprogramowania, inżynieria społeczna i używanie tego samego hasła welokrotnie” Kevin Mitnick

25.06.2019 17:14
CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRAKTYCE
CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRAKTYCE

Logujesz się do poczty, facebooka, kupujesz w sieci? Cokolwiek robisz każdego dnia udostępniasz swoje dane. Jak to działa i jak możesz się chronić? Zobacz, zapamiętaj, przekaż dalej!

25.06.2019 12:08
GÓRY SOWIE - WIOSNA
GÓRY SOWIE - WIOSNA

Na wiosnę w Górach Sowich wszystko budzi się do życia. Jest to unikatowe miejsce nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale również całej Polski. W górach tych można zobaczyć zagrożone wyginięciem gatunki fauny i flory, wpisane do czerwonej księgi zwierząt i roślin.

10.06.2019 17:56    7
BIEG GLADIATORA BIELAWA 2019
BIEG GLADIATORA BIELAWA 2019

Bieg Gladiatora Bielawa już za nami! Jak co roku również i w tej edycji nie zabrakło zmęczenia, potu, krwi i oczywiście uśmiechów na twarzach uczestników! Kto z Was brał udział w wydarzeniu? Jak było!? Piszcie w komentarzach!

08.06.2019 19:51    2    6
WZGÓRZA NIEMCZAŃSKIE
WZGÓRZA NIEMCZAŃSKIE

Wzgórza Niemczańskie to wzgórza w południowo-zachodniej Polsce na Przedgórzu Sudeckim w województwie dolnośląskim. Obejmują pasma sąsiadujących wzniesień, wyznaczając zachodni kraniec rozległego mezoregionu Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Pasma te mają kształt niewysokich (maks. 418 m n.p.m.), zalesionych grzbietów usytuowanych południkowo. Od wschodniej strony graniczą ze Wzgórzami Strzelińskimi od południa z Obniżeniem Ząbkowickim, od północy z Równiną Wrocławską, a od południowego zachodu z Górami Sowimi. Wzgórza charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu. Płaskie szczyty, łagodne jak i bardzo strome stoki poprzecinane dolinami i wąwozami, nadają rzeźbie terenu Wzgórz Niemczańskich niezwykłej urody.

27.05.2019 19:45    1
TELEWIZJA SUDECKA NAGRODZONA KRYSZTAŁOWYM EKRANEM 2019
TELEWIZJA SUDECKA NAGRODZONA KRYSZTAŁOWYM EKRANEM 2019

We wtorek 21 maja w Hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się gala Ogólnopolskiego Konkursu dla Telewizji Lokalnych i Regionalnych pod hasłem „To nas Dotyczy”. Organizatorem tego wydarzenia jak co roku była Polska Izba Komunikacji Elektronicznej w Warszawie. W tym roku do konkursu telewizje z całej Polski zgłosiły blisko 160 materiałów telewizyjnych. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Grabowskiego - producenta filmowego i telewizyjnego postanowiło przyznać nagrody. W kategorii najlepszy news roku główna nagroda powędrowała do Telewizji Sudeckiej za materiał pod tytułem „Oko w oko z wilkiem w Górach Sowich.

23.05.2019 10:33    2    6
DOLNOŚLĄSKA NUTKA 2019
DOLNOŚLĄSKA NUTKA 2019

W dniach od 12 do 14 kwietnia 2019 r. w Bielawie już po raz drugi odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”. Do pierwszego etapu konkursu utwory nadesłało aż 270 wykonawców, z których do głównego konkursu po przesłuchaniu nagrań zakwalifikowano 176 młodych artystów. Jury w składzie Marek Piekarczyk – przewodniczący, Joanna Horodko, Magdalena Ptaszyńska oraz ShataQS miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom artystyczy tegorocznej edycji był na bardzo wysoki.

20.04.2019 20:06    4
UWAGA NA SMS-y PRZEZ KTÓRE MOŻEMY STRACIĆ OSZCZĘDNOŚCI
UWAGA NA SMS-y PRZEZ KTÓRE MOŻEMY STRACIĆ OSZCZĘDNOŚCI

Do mieszkańców Powiatu dzierżoniowskiego na telefon komórkowy trafiły sms-y za pomocą których mogli stracić oszczędności.

10.04.2019 16:14
Reklama