Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kultura/Rozrywka

WIZYTA DELEGACJI Z MIASTA PARTNERSKIEGO LINGEN
WIZYTA DELEGACJI Z MIASTA PARTNERSKIEGO LINGEN
Tradycją już się stało, że co roku dzieci i młodzież z Lingen oraz Bielawy odwiedzają się w ramach partnerskiej wymiany. Tym razem w piątek 4 października 50. osobowa grupa z Niemiec odwiedziła Bielawę. 04.10.2019 19:04    1
DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ W NOWEJ RUDZIE
DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ W NOWEJ RUDZIE
Dni Kultury Japońskiej to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Nowej Rudy. Wszystko zaczęło się wiele już lat temu, a jednym z powodów organizacji tak egzotycznego święta jest to, że autor hymnu Japonii pochodzi właśnie z tego miasta. W piątek 4 października uroczyście otwarto kolejna już edycję tej imprezy. 04.10.2019 13:21
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO BIELAWSKIEGO UNIWERSYTETU III WIEKU
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO BIELAWSKIEGO UNIWERSYTETU III WIEKU
W poniedziałek 30 września w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oczywiście uczestniczyli w niej także przedstawiciele bielawskiego samorządu – burmistrz Andrzej Hordyj oraz zastępca Aleksander Siódmak. 01.10.2019 14:26
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH
O tym, że w lesie nie wolno śmiecić wiedzą nawet dzieci. Niestety nie wszyscy dorośli mają tego świadomość, ale by naprawić błędy tych “myślących inaczej” zebrała się spora grupa osób i pod hasłem “Góry Sowie, nie góry śmieci” wyszli na sowiogórskie szlaki uzbrojeni w rękawiczki i worki, aby w drodze na Wielką Sowę zbierać to co zgubili inni. 01.10.2019 13:27    3
POLONEZIAKI ŚWIĘTOWAŁY NA CAŁEGO!
POLONEZIAKI ŚWIĘTOWAŁY NA CAŁEGO!
Tak pięknego i wielobarwnego koncertu mieszkańcy Bielawy nie widzieli już dawno. W piątek 27 września na deskach Teatru Robotniczego zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołu Pieśni i Tańca „Poloneziaki”, który obchodził swój wyjątkowy jubileusz. 30.09.2019 19:43    7    5
BIELAWA TWÓJ DOM
BIELAWA TWÓJ DOM
Bielawianie spotkali w Parku Miejskim na pikniku pod nazwą Bielawa Twój dom . 29.09.2019 09:56    4    1
DYREKTOR ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" HONOROWYM OBYWATELEM BARDA
DYREKTOR ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" HONOROWYM OBYWATELEM BARDA
W Hali Stulecia we Wrocławiu 20 września,odbył się koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. To niezwykłe wydarzenie podczas którego publiczność miała okazję podziwiać wszystkie walory zespołu. Było to święto dla mieszkańców całego Dolnego Śląska. Niespodziankę dla zespołu przywieźli mieszkańcy i samorządowcy z Barda. Dyrektorowi zespołu Zbigniewowi Cierniakowi uroczyście nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bardo. 28.09.2019 10:25
ZA NAMI XX "TĘCZA POLSKA" W POLANICY-ZDROJU
ZA NAMI XX "TĘCZA POLSKA" W POLANICY-ZDROJU
Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" już po raz XX odbył się w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w Polanicy-Zdroju. Wzięło w nim udział 18 zespołów z całej Polski, ale również goście z Białorusi. Barwna parada, występy na deskach teatru i spontaniczne prezentacje w różnych częściach miasta, od 20 lat zachwycają mieszkańców i turystów. 26.09.2019 15:48
70-LECIE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NOWEJ RUDZIE
70-LECIE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NOWEJ RUDZIE
W czwartek 26 września Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie obchodziła swój jubileusz 70-lecia istnienia. Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń i wielu podziękowań. 26.09.2019 15:03
BUDZIMY MONIKĘ - MARSZOBIEG CHARYTATYWNY
BUDZIMY MONIKĘ - MARSZOBIEG CHARYTATYWNY
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu! 25.09.2019 16:54
UROCZYSTE OTWARCIE SKWERU PRZY STAWIE W PIESZYCACH
UROCZYSTE OTWARCIE SKWERU PRZY STAWIE W PIESZYCACH
We wtorek 24 września w Pieszycach w ramach realizowanego projektu partnerskiego z zaprzyjaźnionymi miastami w Czechach do użytku publicznego oddany został skwer przy stawie, a wszystko dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym środkom finansowym. 24.09.2019 19:00    1    2
ZA NAMI PIKNIK EDUKACYJNY Z RADIEM WROCŁAW
ZA NAMI PIKNIK EDUKACYJNY Z RADIEM WROCŁAW
W sobotę 21 września w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii w Bielawie odbył się piknik edukacyjny, dotyczący projektu pod nazwą: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”. Wzięli w nim udział mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego, turyści oraz zainteresowani ciekawostkami fauny i flory naszych gór. 23.09.2019 13:23    3
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama