Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Piłka nożna

WYSOKA PRZEGRANA DRUŻYNY KOBIET Z BIELAWY

W 17 kolejce II ligi kobiet bielawska drużyna podejmowała na własnym boisku zespół dotychczasowego wicelidera WAP Włocławek, który niestety okazał się dużo lepszy w tym meczu pokonując nasze zawodniczki aż 4:0. Wynik wysoki, ale są to efekty nieskutecznej gry i kontrowersyjnego sędziowania.

26.04.2021 08:45
19 ZWYCIĘSTWO LECHII DZIERŻONIÓW

Po przerwie spowodowanej locdownem rozgrywki IV ligi od ostatniej soboty 24 kwietnia zostały wznowione. Lechia Dzierżoniów w 22 kolejce zmierzyła się na własnym stadionie z Piastem Nowa Ruda. Pierwsza połowa zakończyła po bezbramkowej i mało ciekawej grze. W drugie części meczu po ataku zawodników Piasta goście wyszli na prowadzenie po golu Bartłomieja Chabowskiego. Wtedy do ataku ruszyła drużyna Lechii i strzeliła dwa gole, których autorami byli Majewski i Elton. Mecz zakończył się 19 zwycięstwem trójkolorowych.

25.04.2021 16:57    1
SEBASTIAN PENAR NOWYM PREZESEM MKS POGOŃ PIESZYCE

W poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku odbyło się drugie Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze członków MKS Pogoń Pieszyce. Podczas pierwszego zebrania nie udało się powołać prezesa, ani też ustanowić członków Zarządu klubu. W takiej sytuacji klub zagrożony był rozwiązaniem po 65 latach istnienia. W trakcie obrad członkowie klubu jednogłośnie na stanowisko Prezesa MKS Pogoń Pieszyce wybrali Sebastiana Penara.

15.04.2021 09:49    1
4 MLN ZŁ NA MODERNIZACJĘ STADIONU MIEJSKIEGO W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniów otrzymał 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację Stadionu Miejskiego. W ramach inwestycji przebudowane zostanie boisko, ogrodzenie płyty boiska, ogrodzenie stadionu z kontrolą dostępu, ciągi komunikacyjne, wybudowany zostanie parking, odnowione trybuny i wymienione siedziska.

08.04.2021 12:00    2    1
BIELAWIANKA BIELAWA POKONAŁA DRUŻYNĘ LECHII DZIERŻONIÓW

6 marca na miejskim stadionie w Dzierżoniowie odbyły się derby pomiędzy Lechią Dzierżoniów, a Bielawianka Bielawa. Trójkolorowi objęli prowadzenie po rzucie karnym już w 2 minucie meczu. Do siatki trafił Patryk Chrapek. W drugie połowie spotkania (49 minuta) do wyrównania doprowadził Patryk Drożyński. Dramaturgia nastąpiła na końcu meczu, gdy wydawało się że arbiter zakończy już spotkanie. Według sędziego bramkarz Lechii Dzierżoniów popchnął przeciwnika w polu karnym, a ten padł na murawę. Sędzia wyciągnął czerwoną kartkę i odesłał golkipera do szatni oraz podyktował rzut karny. Marcin Buryło wykorzystał szansę i Bielawianka Bielawa wygrała 2:1.

07.03.2021 13:33    3
W SOBOTĘ DERBY LECHIA DZIERŻONIÓW – BIELAWIANKA BIELAWA

W sobotę 6 marca na stadionie miejskim w Dzierżoniowie odbędzie się mecz derbowy pomiędzy Lechią Dzierżoniów, a Bielawianką Bielawa o mistrzostwo IV ligi dolnośląskiej. Pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się zwycięstwem Bielawianki aż 4:1. To mecz na szczycie o przysłowiowe 6 punktów. Lechia jest na 1 miejscu w tabeli, a zaraz za nimi Bielawianka z 8 punktami straty.

05.03.2021 11:03    1    2
Z OBOZU PROSTO DO NOWEJ SZATNI

Drużyna Lechii Dzierżoniów przebywała na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej w Rybniku. Podczas obozu przeprowadzono 20 jednostek treningowych w tym trzy gry kontrolne.

10.02.2021 23:34
UKS DZIERŻONIÓW Z CERTYFIKATEM PZPN

Największa dzierżoniowska szkółka piłkarska jest jedną z czterech w naszym województwie, które otrzymały certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

08.02.2021 09:36    2
DEBIUT DZIEWCZYNEK Z UKS SIÓDEMKA BIELAWA

Sobota, to był wielki dzień dla sympatyków oraz dla osób zaangażowanych w Stowarzyszenie UKS Siódemka Bielawa.

08.02.2021 09:21    2
Zmagania najmłodszych piłkarzy UKS Siódemka Bielawa

Od turnieju w Mieroszowie rozpoczęli nowy rok najmłodsi piłkarze UKS Siódemka Bielawa. W miniony weekend zawodnicy dzielnie walczyli na turnieju piłkarskim organizowanym przez AS Krzeszów, gdzie mieli okazję mierzyć się z zespołami z Wałbrzycha i okolic. Dla części chłopców był to pierwszy turniej w życiu, mimo to, mali piłkarze z zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji strzelając wiele bramek, tym samym dając trenerom, a przede wszystkim sobie dużo radości. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

26.01.2021 08:28
PRAWDZIWA HISTORIA KRZYSZTOFA PIĄTKA I DZIERŻONIOWA

"Łobuz, który stał się klejnotem w dzierżoniowskiej koronie i kopalnia talentów" - obszerny artykuł o takim tytule opublikował niedawno portal weszlo.com. Opisuje on piłkarza, który z Lechii trafił na największe stadiony świata. Dowiemy się z niego także, że Piątek, to nie jedyna piłkarska marka, którą może poszczycić się nasz klub.

13.01.2021 15:32    1
DOBRY WYSTĘP MAŁYCH PIŁKARZY Z UKS SIÓDEMKA BIELAWA

To była pracowita sobota dla małych piłkarzy UKS SIÓDEMKA BIELAWA. Dużych emocji dostarczyli wszystkim najmłodsi piłkarze bielawskiej drużyny, na turnieju organizowanym przez MKS POLONIA ŚWIDNICA. Organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji, ale nieoficjalnie na 18 drużyn Siódemka zajmuje wysokie drugie miejsce! Ze względu na obostrzenia, trener mógł zabrać tylko pięciu piłkarzy, którzy pokazali, że nie liczy się ilość, a jakość. W turnieju nasi piłkarze mierzyli się między innymi z: Polonia Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, AKS Strzegom, AP Dzierżoniów, Pogoń Pieszyce.

14.12.2020 13:20    1