Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Karate

Memoriał Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy
Memoriał Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy

Już po raz 5. w Dzierżoniowie na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Memoriał Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy.

01.05.2022 13:12
BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI Z UKRAINY
BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI Z UKRAINY

Zarząd Dzierżoniowskiego Klub Karate Kyokushin informuje, iż w związku z wojną na Ukrainie oraz licznie przybyłymi uchodźcami na teren naszego kraju oraz powiatu serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia karate w naszym Klubie.

02.03.2022 13:23
ZA NAMI ZIMOWA AKADEMIA KARATE W DZIERŻONIOWIE
ZA NAMI ZIMOWA AKADEMIA KARATE W DZIERŻONIOWIE

W ramach Zimowej Akademii Karate zajęcia dla dzieci spędzających ferie w miejscu zamieszkania odbywały się codziennie z podziałem na dwie grupy. Uczestnikami zajęć w głównej mierze byli zawodnicy klubu, którzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat kombinacji do walk oraz kata.

17.02.2022 10:04
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE W DZIERŻONIOWIE
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE W DZIERŻONIOWIE

11 grudnia w Dojo Dzierżoniów z udziałem 60 zawodników z Dzierżoniowa, Legnicy i Świdnicy odbył się Turniej Mikołajkowy.

23.12.2021 09:01
DOBRE WYNIKI ZAWODNIKÓW KLUBU KARATE KYOKUSHIN NA BIAŁOŁĘKA CUP
DOBRE WYNIKI ZAWODNIKÓW KLUBU KARATE KYOKUSHIN NA BIAŁOŁĘKA CUP

4 grudnia 2021 roku odbył się w Warszawie turniej Białołęka Cup. W zawodach udział brało ponad 300 zawodników z 27 klubów. Dzierżoniowski klub Karate Kyokushin reprezentowali Bartłomiej Listwan, Mikołaj Junka, Lena Kondej oraz Patryk Piszko.

09.12.2021 08:20
REPREZENTANTKA DZIERŻONIOWSKIEGO KLUBU NA MISTRZOSTWACH EUROPY
REPREZENTANTKA DZIERŻONIOWSKIEGO KLUBU NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W dniach 13-14 listopada w Katowicach odbyły się 34 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 655 zawodników z 21 krajów. Dzierżoniowski klub Karate Kyokushin reprezentowała Paulina Drabik w konkurencji kata juniorek (15-16 lat). Paulinie pośród 16 zawodniczek udało się przebrnąć przez turę eliminacyjną, a w finale do zdobycia medalu zabrakło jej 0,3 punktu, ostatecznie plasując się na 5 pozycji. Mimo braku medalu jest to duży sukces młodej zawodniczki i kolejne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w kolejnych startach.

16.11.2021 09:15    1
XV OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM
XV OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM

W dniach 29-30 października w Dojo Dzierżoniów odbyło się XV Ogólnopolskie Seminarium Karate Kyokushin. Trener Kadry Narodowej, shihan Jacek Czerniec 6 dan był prowadzącym szkolenie, które w ciągu dwóch dni zgromadziło blisko 120 uczestników z 8 klubów z Polski. Głównym tematem zgrupowania było szlifowanie formy do zbliżających się Mistrzostw Europy, które odbędą się 13-14 listopada w Katowicach.

02.11.2021 13:09
IV MEMORIAŁ IM. MASUTATSU OYAMY
IV MEMORIAŁ IM. MASUTATSU OYAMY

2 października w dzierżoniowskiej hali OSiR w ramach Okręgowego Związku Karate odbył się IV Ogólnopolski Memoriał Masutatsu Oyamy. W zawodach wzięło udział 114 zawodników z 13 klubów. Najbardziej brakowało nam shihana Jana Mazurkiewicza, który po raz kolejny miał być sędzią głównym naszych mistrzostw.

06.10.2021 09:13
SHIHAN JACEK CZERNIEC NA SEMINARIUM W DZIERŻONIOWIE
SHIHAN JACEK CZERNIEC NA SEMINARIUM W DZIERŻONIOWIE

W dniu 13 czerwca br. w dzierżoniowskim klubie odbyło się seminarium Karate Kyokushin poświęcone najnowszym trendom w kata. Zajęcia prowadził shihan Jacek Czerniec 6 dan z Lublina pełniący funkcję szefa IKO na Polskę. W pierwszym bloku treningowym wzięli udział przedstawiciele klubów z Katowic, Legnicy, Świdnicy oraz Dzierżoniowa. Silan przekazał najnowsze wskazówki, które dotyczyły od 1 do 5 Pinian. W drugim bloku treningowym brały udział tylko czarne pasy, które miały zadanie przećwiczyć kata: Seienchin, Gekisai sono ich, Gekisai sono ni oraz Basai. Shihan Jacek swoją postawą i konsekwencją wymusił na ćwiczących duże zaangażowanie, dyscyplinę i skupienie, które pozwoliło na przerobienie materiału. Dziękujemy wszystkim uczestnikom seminarium oraz Eli Śmieji i Ryszardowi Królikowskiemu w pomocy organizacji imprezy.

17.06.2021 13:18
PODSUMOWANIE NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW 30-LECIA DKSKK
PODSUMOWANIE NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW 30-LECIA DKSKK

Przez okres trzydziestolecia Klubu przewinęło się ponad 6000 ćwiczących, ale tylko kilkunastu było zdeterminowanych, chcących osiągnąć coś więcej niż sprawność fizyczną. Aby osiągnąć sukces sportowy muszą być spełnione pewne kryteria, musi być lider, który to wszystko pociągnie, organizacja warunków do treningu oraz cel jaki się chce osiągnąć.

10.02.2021 23:57
CZWARTE NOWOROCZNE SEMINARIUM W DZIERŻONIOWSKIM DOJO
CZWARTE NOWOROCZNE SEMINARIUM W DZIERŻONIOWSKIM DOJO

W sobotę 30 stycznia w dzierżoniowskim klubie karate kyokushin Marcina Staściuka odbyło się noworoczne seminarium. Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy złożyli przysięgę .

31.01.2021 11:39    2
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY Z DOJO DZIERŻONIÓW
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY Z DOJO DZIERŻONIÓW

12 grudnia w Dojo Dzierżoniów z udziałem 68 zawodników z Legnicy, Wrocławia i Dzierżoniowa odbył się Turniej Mikołajkowy. Sędzią głównym był sensei Marcin Staściuk, sędzią technicznym sensei Tomasz Staściuk, zawody sędziowali także: sensei Arkadiusz Gdula, sensei Karol Rosa, senpai Paulina Drabik, Hubert Moździerz oraz Mariusz Myślicki. Młodzi adepci karate rywalizowali w konkurencji pierwszego kroku oraz kata. Każdy z uczestników był zwycięzcą ponieważ za udział w turnieju otrzymali paczkę od Mikołaja oraz dyplom uczestnictwa. Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i drobnymi gadżetami, które przekazane były przez Urząd Miasta Pieszyce. Organizator wyróżnił także najmłodszych uczestników, byli to: Xawery Mazurek, Basia Wiczyńska, Śledź Wojtek oraz Jagoda Staściuk, która na start w zawodach zdecydowała się w ostatniej chwili

14.12.2020 13:09
Reklama