Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gospodarka

TRWA WIELOMILIONOWA REWALORYZACJA TWIERDZY W SREBRNEJ GÓRZE
TRWA WIELOMILIONOWA REWALORYZACJA TWIERDZY W SREBRNEJ GÓRZE
W środę 9 marca w Twierdzy Srebrna Góra odbyła się konferencja poświęcona projektowi odnowy tego obiektu pod nazwą. „Rewaloryzacja dla potrzeb kulturalno – edukacyjnych zdegradowanych i niedostępnych części Pomnika Historii Twierdzy Srebrna Góra. 09.03.2022 15:46    1
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ
TELEWIZJA SUDECKA POZYSKAŁA PONAD 200.000 ZŁ DOFINANSOWANIA NA ROZWÓJ
Telewizja Sudecka otrzyma ze środków unijnych 203 760,00 zł wsparcia, a wszystko dzięki realizacji projektu w ramach konkursu ogłoszonego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą pod nazwą: „Dywersyfikacja usług Telewizji Sudeckiej dzięki podjętej inwestycji w środki trwałe szansą na rozwój po pandemii COVID-19.” 08.03.2022 09:14    5
OGŁOSZONO PRZETARG NA BUDOWĘ NOWYCH MIESZKAŃ KOMUNALNYCH W ŚWIDNICY
OGŁOSZONO PRZETARG NA BUDOWĘ NOWYCH MIESZKAŃ KOMUNALNYCH W ŚWIDNICY
Przy ulicy Leśnej w Świdnicy powstanie kompleks budynków wielorodzinnych, w którym stworzone zostaną mieszkania komunalne. Do 25 marca swoje oferty mogą składać firmy, które zainteresowane są wykonaniem prac. 07.03.2022 09:13
TERENY POD PIESZYCKI TBS JUŻ PRZYGOTOWANE
TERENY POD PIESZYCKI TBS JUŻ PRZYGOTOWANE
Po wielu miesiącach negocjacji i formalnych procedur w końcu teren po byłych ogórkach działkowych w Pieszycach może być już przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne. Dzięki podpisanej umowie z Dzierżoniowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego już jesienią rozpoczną się prace budowlane. 07.03.2022 08:00
INWESTYCYJNY ROK W PIESZYCACH
INWESTYCYJNY ROK W PIESZYCACH
Rok 2022 w Gminie Pieszyce zapowiada się pod znakiem wielu inwestycji. Dzięki pozyskanym wielomilionowym środkom zewnętrznym już niebawem rozpoczną się remonty. 05.03.2022 08:00
BIELAWSKA POMOC DLA UKRAINY
BIELAWSKA POMOC DLA UKRAINY
W Bielawie podobnie jak w wielu miejscowościach w całej Polsce prowadzone są skoordynowane działania instytucji w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy. 04.03.2022 15:03    1
RUSZAJĄ ZAPISY NA NAJEM MIESZKAŃ PRZY UL. KOZARA-SŁOBÓDZKIEGO W ŚWIDNICY
RUSZAJĄ ZAPISY NA NAJEM MIESZKAŃ PRZY UL. KOZARA-SŁOBÓDZKIEGO W ŚWIDNICY
Od poniedziałku, 7 marca, można już będzie składać wnioski o najem mieszkania w nowym budynku Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19. 03.03.2022 17:30
DOLNOŚLĄSCY PRZEDSIĘBIORCY ZAPREZENTOWALI SIĘ PODCZAS TARGÓW DECOR&HOME W PRADZE
DOLNOŚLĄSCY PRZEDSIĘBIORCY ZAPREZENTOWALI SIĘ PODCZAS TARGÓW DECOR&HOME W PRADZE
Firmy z Dolnego Śląska miały okazję do pokazania swojej działalności oraz lokalnych produktów podczas trzech dni trwania największych w Republice Czeskiej targów dekoracji, szkła, upominków oraz akcesoriów dla domu i kuchni. Przedsiębiorcy do Pragi pojechali w ramach projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. 28.02.2022 13:57    1
PRAWIE 7 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ SIKORSKIEGO I POCZTOWEJ W DZIERŻONIOWIE
PRAWIE 7 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ SIKORSKIEGO I POCZTOWEJ W DZIERŻONIOWIE
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace, które kompletnie odmienią dwie różne i bardzo ważne drogi. Na ich przeprowadzenie Dzierżoniów zdobył 6 mln 887 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To największe dofinansowanie, jakie przyznano samorządom z terenu subregionu wałbrzyskiego. 24.02.2022 09:01
ZA NAMI SESJA W NOWEJ RUDZIE
ZA NAMI SESJA W NOWEJ RUDZIE
W środę 23 lutego w sali uroczystości noworudzkiego ratusza odbyła się comiesięczna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podjęli szereg ważnych uchwał niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Gminy Miejskiej Nowa Ruda. 23.02.2022 15:40
SKORZYSTAJ Z DOTACJI NA ZMIANĘ SYSTEMU OGRZEWANIA W PIESZYCACH
SKORZYSTAJ Z DOTACJI NA ZMIANĘ SYSTEMU OGRZEWANIA W PIESZYCACH
14 lutego ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji ze środków budżetu Gminy Pieszyce do trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym węglowym na ogrzewanie ekologiczne. 23.02.2022 13:40
BLISKO 1.000.000 ZŁ DOTACJI NA PRZEBUDOWĘ DWÓCH KOLEJNYCH BIELAWSKICH ULIC
BLISKO 1.000.000 ZŁ DOTACJI NA PRZEBUDOWĘ DWÓCH KOLEJNYCH BIELAWSKICH ULIC
16 lutego 2022 r. Wojewoda Dolnośląski opublikował, zatwierdzoną przez Prezesa Rady Ministrów, listę zadań wybranych do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2022. 23.02.2022 09:48    1
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama