Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Na sygnale

Kolizja skutera z BMW
Kolizja skutera z BMW
Około 16:00 29 kwietnia, w Dzierżoniowie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Stanisława Staszica doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 74-letni kierujący skuterem marki Torq Vivo, w sposób nieprawidłowy wykonał manewr zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z BMW, prowadzonym przez 35-latka. W wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem. 30.04.2025 17:36
Pożar garażu w domu jednorodzinnym
Hulajnoga elektryczna przyczyną interwencji strażaków
Pożar garażu w domu jednorodzinnym
30 kwietnia po godzinie 13:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w domu jednorodzinnym na ul. Lutosławskiego w Dzierżoniowie. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży oraz wóz operacyjny. Na miejscu okazało się że paliła się hulajnoga elektryczna, którą wyprowadził z garażu i zagasił lokator domu. Strażacy sprawdzili kamerą termowizyjną czy w garażu niema zarzewi ognia i zakończyli działania. 30.04.2025 15:00
Subaru uderzyło w drzewo na "ósemce" i spłonęło
Subaru uderzyło w drzewo na "ósemce" i spłonęło
29 kwietnia około godziny 17;30 doszło do wypadku na 89 kilometrze Drogi Krajowej nr 8. Pomiędzy miejscowościami Pustków Wilczkowski a Jaszowicami kierujący samochodem marki Subaru, najprawdopodobniej zasłabł, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Auto stanęło w ogniu. Około 50-letni kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Pustków Wilczkowski i OSP Jordanów Śląskiego. Zespół pogotowia ratunkowego przewiózł kierowcę do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się naprzemiennie, którym kierowali strażacy. Wrocławska drogówka sporządziła dokumentację z wypadku.. 29.04.2025 23:19
Zderzenie Skody z dostawczym Fordem
Zderzenie Skody z dostawczym Fordem
28 kwietnia około godziny 15:30 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Świdnickiej w Dzierżoniowie. Przy skrzyżowaniu z ulicą Diorowską i Słowackiego, kierująca samochodem marki Skoda wjechała w dostawczego Forda, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Przez około godzinę ruch na skrzyżowaniu odbywał się z utrudnieniami. 28.04.2025 17:17
Pożar mieszkania w Dzierżoniowie
Zwarcie instalacji elektrycznej, prawdopodobną przyczyną pożaru
Pożar mieszkania w Dzierżoniowie
26 kwietnia po godzinie 18:00 doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym na ul. Szkolnej nr 11 w Dzierżoniowie. 8 mieszkańców domu zostało ewakuowanych, szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy i Piskorzowa. Obecna była również policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Ulica Szkolna była zablokowana przez około godzinę. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. 26.04.2025 21:48
Przerzeczyn Zdrój, zderzenie osobówek na "Ósemce"
Przerzeczyn Zdrój, zderzenie osobówek na "Ósemce"
26 kwietnia przed godziną 13:00 doszło do zdarzenia drogowego na 70 kilometrze DK-8. Przy wyjeździe z Przerzeczyna-Zdroju w kierunku Kłodzka zderzyły się samochody osobowe marki: Skoda i Dacia. W pojazdach podróżwało pięć osób, gdzie dwie osoby wymagały pomocy medycznej i zostały przetransportowane do szpitala w Dzierżoniowie. Na miejscu pracowały dwa zespoły pogotowia ratunkowego, trzy zastępy straży w tym OSP Przerzeczyn oraz dwa patrole policji. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się naprzemiennie przez pobliski parking przez około trzy godziny. 26.04.2025 17:48
Bielawa, zderzenie Mercedesów na obwodnicy
Kolejny wypadek w tym miejscu
Bielawa, zderzenie Mercedesów na obwodnicy
22 kwietnia po godzinie 7:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Ceglanej w Bielawie z obwodnicą Dzierżoniowa. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W Mercedesach podróżowali tylko kierowcy którzy wymagali pomocy medycznej. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe, zastęp Państwowej Straży Pożarnej i pogotowie energetyczne. Według wstępnych ustaleń kierująca (siwym, kawowym) wyjeżdżając z ul. Ceglanej na obwodnicę wymusiła pierwszeństwo. To już czwarte takie zdarzenie w tym miejscu w ciągu ostatniego miesiąca. 22.04.2025 10:31    1
Zderzenie rowerzysty z motocyklem
Zderzenie rowerzysty z motocyklem
20 kwietnia po godzinie 19:00 doszło do zdarzenia drogowej przy wyjeździe z Kiełczyna w kierunku Jędrzejowic i Jaźwiny. Zderzył się tam motocyklista z rowerzystą. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Według wstępnych ustaleń motocyklista na motorze marki Kawasaki najechał na rowerzystę. 20.04.2025 23:30
Bielawa, śmigłowiec LPR do upadku rowerzysty w górach
Bielawa, śmigłowiec LPR do upadku rowerzysty w górach
20 kwietnia około godz. 17:00 doszło do nieszczęśliwego wypadku na zielonym szlaku w Górach Sowich. Rowerzysta tak niefortunnie upadł, że konieczna była interwencja służb ratowniczych. Mężczyźnie została udzielona pomoc przedmedyczna, przez ratowników GOPR oraz OSP Ostroszowice i zwieziony na teren Bielawy. Do rannego został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. który wylądował na prywatnej posesji przy ulicy Pod Lasem. Miejsce lądowania zabezpieczał zastęp PSP Dzierżoniów. Poszkodowany został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. 20.04.2025 22:41
Zderzenie osobówek w Pieszycach
BMW wymusiło pierwszeństwo
Zderzenie osobówek w Pieszycach
Około 9:20 18 kwietnia, na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Bielawskiej w Pieszycach doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący BMW 78 – letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-latkowi prowadzącemu Seata, doprowadzając do zderzenia bocznego. Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą bielawscy policjanci. == nadkom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy KPP Dzierżoniów 19.04.2025 17:44
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany we Włókach
2,02 promila
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany we Włókach
17.04.2025 około godz. 23:00, we WŁÓKACH funkcjonariusze KPP Dzierżoniów zatrzymali 51-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował w ruchu lądowym samochodem osobowym marki Volkswagen, będąc w stanie nietrzeźwości 2,02 promila w wydychanym powietrzu (0,97 mg/l). Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. == nadkom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy KPP Dzierżoniów 19.04.2025 02:37
Nietrzeźwy w BMW zatrzymany na latarni
Nietrzeźwy w BMW zatrzymany na latarni
Około 13:20 15 kwietnia, dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dzierżoniowie na ulicy Brzegowej. 31 letni kierowca jadący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Przyczyną mógł być stan nietrzeźwości, gdyż badanie alkomatem dało wynik 1,34 promila! Na domiar złego kierujący nie posiadał prawa jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie śledczy Wydziału Dochodzeniowego z dzierżoniowskiej komendy. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat więzienia, utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. == nadkom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy KPP Dzierżoniów 19.04.2025 02:07
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama