Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Na sygnale

Interwencja straży na osiedlu Włókniarzy w Bielawie
Interwencja straży na osiedlu Włókniarzy w Bielawie
12 sierpnia około godziny 11.30 straż pożarna i policja interweniowały w bloku nr 4 na os. Włókniarzy w Bielawie. W jednym z mieszkań doszło do pożaru potrawy na gazie. 13.08.2023 21:13
Skodą wjechał w przyczepę
Skodą wjechał w przyczepę
12 sierpnia około godziny 15:30 doszło do wypadku drogowego na drodze z Uciechowa do Dzierżoniowa. Kierujący Skodą około 60 letni mężczyzna wjechał w pustą przyczepę rolniczą. W samochodzie podróżowały dwie osoby, które wymagały pomocy i zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. Na czas akcji ratunkowej droga była zablokowana, później ruch odbywał się naprzemiennie. Na miejscu pracowały dwa patrole dzierżoniowskiej drogówki, policyjni technicy i zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa. 12.08.2023 17:59
Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wypadku w Bielawie
Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wypadku w Bielawie
11 sierpnia po godzinie 18:00 doszło do wypadku w Bielawie, gdzie około 10 letni chłopiec doznał urazu kończyny dolnej. Pracujący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zadecydował żeby wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec LPR wylądował obok cmentarza komunalnego w Dzierżoniowie, gdzie ZRM dowiózł poszkodowanego i przekazał go załodze śmigłowca. Następnie nastolatek został przetransportowany do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. 11.08.2023 21:27
Rowerzysta wjechał w autobus
Rowerzysta wjechał w autobus
8 sierpnia około godz. 17:00 w Dzierżoniowie na ul. Piastowskiej doszło groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W toku wykonywanych czynności ustalono, że 84-letni rowerzysta nie zachował należytej ostrożności przejeżdżając przez przejazd dla rowerzystów i uderzył w bok prawidłowo jadącego autobusu komunikacji miejskiej, którym kierował 35 – letni mężczyzna. Kierowcy byli trzeźwi. Rowerzysta nie wymagał hospitalizacji, funkcjonariusze zastosowali wobec niego pouczenie. KPP w Dzierżoniowie nadkom. Anna Mierzejewska 09.08.2023 12:57
Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcę
Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcę
8 sierpnia około godz. 21.30 dyżurny z KPP w Dzierżoniowie skierował patrol ruchu drogowego do Piławy Górnej na ul. Piastowską, gdzie zgodnie z otrzymaną informacją samochodem SAAB miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Wskazany pojazd funkcjonariusze ujawnili na ul. Młynarskiej. 44-latek który kierował pojazdem, a który został też rozpoznany przez zgłaszającego, przyznał że jechał autem, mimo że wcześniej spożywał alkohol. Badanie urządzeniem pomiarowym pokazało u niego 2,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna będzie odpowiadał karnie. Postępowanie prowadzi KPP w Dzierżoniowie. KPP w Dzierżoniowie nadkom. Anna Mierzejewska 09.08.2023 12:36
Mercedesem wyciął słup w Bielawie
Mercedesem wyciął słup w Bielawie
8 sierpnia około godz. 23.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Bielawie otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul. Nowobielawskiej w Bielawie kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy oraz ogrodzenie, następnie porzucił auto i oddalił się. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne i pomoc drogową. Prowadzone w nocy czynności za kierującym nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W dniu dzisiejszym około godz. 6.10 na Komisariat Policji w Bielawie zgłosił się 39-latek oświadczając, że to on kierował mercedesem oraz że jechał sam. Wszystkie okoliczności ustalają teraz bielawscy policjanci. KPP w Dzierżoniowie nadkom. Anna Mierzejewska 09.08.2023 11:50    1
Bez uprawnień spowodował zderzenie
Bez uprawnień spowodował zderzenie
7 sierpnia około godz. 14.40 w Dzierżoniowie na ul. Kilińskiego doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci 37-letni mężczyzna kierujący Nissanem note pomimo braku wymaganych uprawnień, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniej kobiecie poruszającej się pojazdem VW passat i doprowadził do zderzenia. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym, natomiast sprawę braku uprawnień rozstrzygnie Sąd. Kierowcy byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. 08.08.2023 12:40    1
Trzy osoby poszkodowane po dachowaniu
Trzy osoby poszkodowane po dachowaniu
6 sierpnia po 16.40 doszło do wypadku drogowego na drodze z Olesznej do Sieniawki. W okolicy Stawu Trzcinowego kierująca samochodem marki Suzuki wypadła z drogi i dachowała. Trzyosobowa rodzina została przetransportowana do szpitala, w tym 7-letnie dziecko. Na miejscu pracowały zespoły pogotowia ratunkowego, policja i dwa zastępy straży w tym OSP z Jaźwiny. 06.08.2023 19:04    2
Zderzenie osobówek w Bielawie
Zderzenie osobówek w Bielawie
6 sierpnia po godzinie 15:00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Bohaterów Getta w Bielawie. Zderzyły się tam pojazdy marki Volkswagen i Toyota. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka. Nikt nie doznał większych obrażeń. 06.08.2023 18:48    2
Fordem uderzył w drzewo i się oddalił
Fordem uderzył w drzewo i się oddalił
6 sierpnia po godzinie 7:00 w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego na drodze z Dzierżoniowa do Świdnicy. Na wysokości Nowizny kierowca Forda na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży oraz policja. Kierowca po uderzeniu w drzewo oddalił się z miejsca. 06.08.2023 10:44
Sprawczyni kradzieży zuchwałej zatrzymana przez bielawskich policjantów
Sprawczyni kradzieży zuchwałej zatrzymana przez bielawskich policjantów
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 33 – letniej mieszkance powiatu dzierżoniowskiego, która na początku sierpnia w godzinach wieczornych w Bielawie dopuściła się przestępstwa określonego jako „kradzież szczególnie zuchwała”. Sprawczyni wyrwała pokrzywdzonej torebkę, w której był telefon, portfel, pieniądze i dokumenty i uciekła. Tylko część skradzionego mienia udało się odzyskać. 05.08.2023 10:38    2    4
Zderzenie pięciu pojazdów na "ósemce"
Zderzenie pięciu pojazdów na "ósemce"
4 sierpnia około godziny 18:00 doszło do zdarzenia drogowego na 107 km DK-8 koło Kobierzyc. Zderzyło się pięć pojazdów: dwa pojazdy marki Kia, Ford, Suzuki i BMW. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało pasażerkę z Kia do szpitala. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży w tym OSP z Kobierzyc i OSP Pustków Żurawski oraz policja. Przez około godzinę droga była zablokowana, następnie został puszczony ruch naprzemienny, którym kierowali strażacy. Od godziny 22:00 ruch odbywał się bez utrudnień. 05.08.2023 02:10
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama