Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wałbrzych

PIN – OKIO, CZYLI KLOWNADA
PIN – OKIO, CZYLI KLOWNADA

Historię, dawno temu spisaną przez Carla Colodiego tym razem będzie można zobaczyć na deskach wałbrzyskiego teatru dramatycznego. Tekst napisał Szczepan Orłowski, reżyserią zajął się Jakub Porcari. Któż z nas nie zna historii małego, drewnianego chłopca, któremu rósł nos, gdy kłamał.

15.06.2012 19:58    1    89
13 LAT MINĘŁO…
13 LAT MINĘŁO…

Powstała 13 lat temu. Dziś jest największą uczelnią w regionie i wciąż się rozwija. Jej mury opuściło już ponad 7,5 tysiąca studentów. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu świętowała swój jubileusz. Uczelnia powstała w 1999 roku. Jest pierwszą Wałbrzychu samodzielną uczelnią państwową.

15.06.2012 19:49    89
„SZOA SHOW. PARODIA MAKABRYCZNA”
„SZOA SHOW. PARODIA MAKABRYCZNA”

Realizacja czerpiąca inspiracje z powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema, klasyka literatury jidysz, która spopularyzowana została w wersji musicalowej pt. „Skrzypek na dachu” stworzonej przez Bocka i Steina. Proponujemy inną adaptację „Dziejów Tewji” odbiegającą od cudownej wizji c

15.06.2012 15:27    97
NAJLEPSZE ZWIASTUNY FILMOWE W LIPCU W WAŁBRZYCHU
NAJLEPSZE ZWIASTUNY FILMOWE W LIPCU W WAŁBRZYCHU

Już w lipcu w Wałbrzychu pojawią najlepsi reżyserzy i aktorzy. 13 lipca rozpocznie się IV Festiwal Zwiastunów Filmowych. Zwiastun to produkcja z pogranicza sztuki i reklamy. Jego zadanie jest czysto marketingowe – ma zachęcić widza do przyjścia do kina na konkretny tytuł.

14.06.2012 21:21    98
INTERNETOWY SERWIS MAPOWY W POWIECIE
INTERNETOWY SERWIS MAPOWY W POWIECIE

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wdrożyło Internetowy Serwis Mapowy. Teraz z każdego miejsca na świecie, przez Internet można sprawdzić szczegóły dotyczące każdej działki w Powiecie Wałbrzyskim. Wyszukiwanie działek, adresów, odczyt podstawowych informacji dotyczących działek, pomiar odległości i powierzchni, rodzaj zabudowy i funkcja budynku, numer księgi wieczystej – wszystkie te informacje można odczytać z Internetowego Serwisu Mapowego.

13.06.2012 20:12    83
CZY WAŁBRZYCH DOSTANIE KREDYT?
CZY WAŁBRZYCH DOSTANIE KREDYT?

Wałbrzych nie jest na skraju bankructwa – zapewnia skarbnik gminy, Robert Hadaś, ale miasto potrzebuje dodatkowych pieniędzy m.in. na inwestycje. 29 milionów kredytu chce zaciągnąć gmina, ale żaden bank takiego kredytu dać nie chce. Czy to oznacza, że Wałbrzych nie jest dla banków wiarygodny? Skarbnik gminy, Robert Hadaś uważa, że nie.

13.06.2012 19:59    88
TELEWIZJA  SUDECKA TO TWOJA TELEWIZJA
TELEWIZJA SUDECKA TO TWOJA TELEWIZJA

Program lokalny Telewizji Sudeckiej zbiera w opinii fachowców i odbiorców wysokie noty za rzetelność i dobrą jakość przygotowywanych programów. Dzięki profesjonalnemu podejściu do pracy i szybkości działania ciekawsze informacje Telewizji Sudeckiej ukazują się w Telewizji Polskiej oraz TVN24.

12.06.2012 00:25    413
WEEKEND Z ROMUALDEM
WEEKEND Z ROMUALDEM

17 czerwca o godz. 12.30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na „Bajkę o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi w reż. Lecha Chojnackiego. Spektakl opowiada historię Rumaka Romualda, przewrotnie nazywanego Romkiem, który marzy o tym, by stać się bajkowym bohaterem i dokonywać wiekopomnych czynów.

11.06.2012 20:54    107
NORDIC WALKING W PIĘKNYM SOKOŁOWSKU
NORDIC WALKING W PIĘKNYM SOKOŁOWSKU

Ponad 200 osób pomaszerowało z kijkami podczas II Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Dziś wiadomo już, że festiwal wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

11.06.2012 20:01    288
GDZIE OSZCZĘDNOŚCI, O KTÓRYCH MÓWI PREZYDENT?
GDZIE OSZCZĘDNOŚCI, O KTÓRYCH MÓWI PREZYDENT?

Wałbrzych nie jest miastem, w którym się oszczędza – mówią przedstawiciele Nowoczesnego Wałbrzycha, a w ciągu ostatniego roku niepotrzebnie wydano pół miliona złotych. Urząd Miasta wszystkiemu zaprzecza uważając to za zwykłą polityczną manipulację. Przedstawiciele Nowoczesnego Wałbrzycha oszczędnoś

10.06.2012 19:25    74
TROLL INTERNETOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM?
TROLL INTERNETOWY W URZĘDZIE MIEJSKIM?

Co robią urzędnicy miejscy przed północą? Kto podszywa się pod przewodniczącego rady powiatu wałbrzyskiego na internetowym forum dyskusyjnym i po co? Najpierw sprawdzili to dziennikarze, teraz sprawą zajęła się wałbrzyska policja. O toczącej się wojnie pomiędzy wałbrzyskim urzędem miasta a starostwem powiatowym nie trzeba dużo mówić, a wszystko przez inną wizję rozwoju Wałbrzycha. Prawdopodobnie nie lubią się też urzędnicy, pracujący w tych dwóch instytucjach, czego wyraz dają m.in. na internetowych forach dyskusyjnych.

08.06.2012 11:19    90
HEROSI W PASIAKACH – O SPORCIE W OBOZIE GROSS ROSEN
HEROSI W PASIAKACH – O SPORCIE W OBOZIE GROSS ROSEN

Herosi w pasiakach. Nieznana historia piłki nożnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Gross Rosen – to wystawa ukazująca niezwykłą siłę sportu i ludzi, którzy podjęli heroiczne wyzwanie i stanęli do nierównej walki sportowej. Obóz koncentracyjny Gross Rosen powstał w 1940 roku. Tu życie straciło ponad 40 tysięcy więźniów różnych narodowości. Dzień i noc w obozie trwała katorżnicza praca i pracowały krematoria. Dziś w miejscu dawnego obozu funkcjonuje muzeum, w którym zostały bolesne wspomnienia.

08.06.2012 11:07    84
Reklama