Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polanica Zdrój

BIKE MARATON, EDYCJA 2. POLANICA ZDRÓJ DOBRA NA WSZYSTKO
BIKE MARATON, EDYCJA 2. POLANICA ZDRÓJ DOBRA NA WSZYSTKO

Bywały w Polanicy maratony szutrowe, suche i na pewno łatwiejsze. Mimo kilku objazdów i usunięcia z trasy paru nieprzejezdnych miejsc, sobotni wyścig do łatwych nie należał, i to bez względu na dystans. Ciemne chmury, które przetaczały się nad Górami Orlickimi i Bystrzyckimi przynosiły – na zmianę – lekką mżawkę, gwałtowną ulewę i wiosenne gradobicie, a błota na trasie naprawdę było sporo. Tegoroczna wiosna do suchych po prostu nie należy. Początek sezonu mamy na Bike Maratonie mocny, ale pamiętajmy, że to dopiero druga edycja, wyścigów (również tych relatywnie łatwiejszych) przed nami sporo, a „pomocą” przy układaniu tegorocznego wiosennego kalendarza znów służyła epidemiczna rzeczywistość.

31.05.2021 11:04
BIKE MARATON POLANICA ZDRÓJ – NOWA TRASA, NOWE WYZWANIA
BIKE MARATON POLANICA ZDRÓJ – NOWA TRASA, NOWE WYZWANIA

29 maja Bike Maraton wystartuje z Polanicy – Zdroju dwudziesty raz. Przez te wszystkie lata zmienił się i Bike Maraton, i Polanica, zmieniała się trasa, zmieniały pory roku i daty tutejszych maratonów oraz miejsca startu. W tym roku startujemy oczywiście z ul. Parkowej między Parkiem Zdrojowym a Parkiem Szachowym (i trudno sobie wyobrazić lepsze i bardziej reprezentacyjne miejsce!), ale pojedziemy trochę inaczej niż dotychczas. Od razu skierujemy się w stronę Piekielnej Góry, a potem zjeżdżamy do Szczytnej. Zajrzymy w miejsca dobrze znane, odwiedzimy nowe i odkryjemy raz jeszcze stare ścieżki.

25.05.2021 11:26
UWAGA NA JEŻE! POLANICA ZDRÓJ RATUJE ZWIERZĘTA
UWAGA NA JEŻE! POLANICA ZDRÓJ RATUJE ZWIERZĘTA

Miasto oficjalnie dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Uwaga kierowcy. Idzie jeż”, która polega na stawianiu tabliczek zwracających uwagę na te małe zwierzęta. Znaki mają uczulić kierowców na obecność jeży na drogach, szczególnie nocą.

11.05.2021 20:45
POLANICA: 35-LATKA ZABIŁA OJCA. ZNAMY SZCZEGÓŁY
POLANICA: 35-LATKA ZABIŁA OJCA. ZNAMY SZCZEGÓŁY

30 kwietnia policja w Polanicy - Zdroju została powiadomiona o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań. Jak się okazało został zamordowany. Służby zawiadomiła 35-letnia córka denata, która początkowo jako sprawcę wskazała sąsiada. Jednak w toku dalszego śledztwa okazało się, że to ona zabiła ojca. O szczegółach prokurator rejonowy w Kłodzku - Jan Sałacki.

05.05.2021 20:14
Z CYKLU DO CELU - ARTUR ANDRUS
Z CYKLU DO CELU - ARTUR ANDRUS

Jak nie będąc piosenkarzem, zawładnąć polską sceną muzyczną? Jak budować relacje z ludźmi? Skąd czerpać inspiracje? O swojej drodze znad Soliny do Warszawy, przez wiele estrad polskich opowiada wyjątkowy artysta, dziennikarz, piosenkarz i człowiek, Artur Andrus.

16.03.2021 16:44
Z CYKLU DO CELU – ARTUR BARCIŚ
Z CYKLU DO CELU – ARTUR BARCIŚ

'Pracuj ciężko, a szczęście może przyjść' - Artur Barciś. O pasjach, szczęściu, spełnieniu i recepcie na udane życie w małżeństwie... Zapraszamy w podróż po historii Artura Barcisia-niech wPŁYNIE ona inspirująco również na Ciebie. Rozmowy z cyklu "Do celu" prowadzi Radosław Tracz.

04.03.2021 08:12    1
Z CYKLU DO CELU – SONIA BOHOSIEWICZ
Z CYKLU DO CELU – SONIA BOHOSIEWICZ

Kolejnym gościem Radosława Tracza jest Sonia Bohosiewicz.

23.02.2021 17:52
POLANICA ZDRÓJ NOCĄ  Z LOTU PTAKA
POLANICA ZDRÓJ NOCĄ Z LOTU PTAKA

Polanica Zdrój to jedna z pereł Ziemi Kłodzkiej. Zobaczcie jak bajkowo wygląda w zimowy wieczór okiem naszego drona :)

17.02.2021 18:00
CHCĄ BUDOWAĆ MIESZKANIA – JEST RZĄDOWE WSPARCIE DLA GMIN
CHCĄ BUDOWAĆ MIESZKANIA – JEST RZĄDOWE WSPARCIE DLA GMIN

Burmistrz Kłodzka Michał Piszko, podpisał porozumienie pomiędzy Gminą Miejską a Krajowym Zasobem Nieruchomości. Kłodzko to pierwsza gmina regionu, która w przyszłości chce tworzyć tzw. SIM, czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Następstwem porozumienia ma być budowa mieszkań z niskim czynszem, dla osób które nie mogą starać się o mieszkania komunalne lub np. nie mają zdolności kredytowej. Celem jest też zatrzymanie młodych osób w małych miejscowościach. Inicjatorem wprowadzenia programu w naszym regionie jest radny powiatowy Jacek Hecht. Obecni w kłodzkim Urzędzie Miasta samorządowcy patrzą na program optymistycznie. Pierwsze łopaty pod budowę nowych lokali zostaną wbite prawdopodobnie już za 3 lata.

15.02.2021 20:45    1
#rozliczPITwPolanicy i zdobądź atrakcyjne nagrody!
#rozliczPITwPolanicy i zdobądź atrakcyjne nagrody!

Każdy kto wypełni PIT, wpisując w miejsce zamieszkania Polanicę-Zdrój, ma szansę wygrać rower górski i ekspresy ciśnieniowe do kawy z zapasem wody Staropolanka.

08.02.2021 12:04
PUNKTY SZCZEPIEŃ W POWIECIE KŁODZKIM
PUNKTY SZCZEPIEŃ W POWIECIE KŁODZKIM

15 stycznia otwarto rejestrację dla seniorów 80+ oraz zgłoszenia dla osób w wieku 18-69 lat. 22 stycznia zostanie uruchomiona rejestracja seniorów 70+, a szczepienia dla tej grupy ruszą 25 stycznia w całym kraju.

16.01.2021 07:52
INSPIRACJA – JAN NOWICKI – DO CELU
INSPIRACJA – JAN NOWICKI – DO CELU

Zapraszamy Państwa na cykl spotkań pod hasłem „Do celu”, których pomysłodawcą i realizatorem jest Radosław Tracz. Zaczynamy od wyjątkowego wywiadu z ikoną polskiego kina – Janem Nowickim.

16.11.2020 22:11    1    1
Reklama