Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Górna

RODZINA I ŚWIAT W DZIECIĘCEJ WIZJI - SCHULZ REINTERPRETACJE
RODZINA I ŚWIAT W DZIECIĘCEJ WIZJI - SCHULZ REINTERPRETACJE

"Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje" to projekt-spektakl teatralny na najwyższym artystycznym poziomie, z udziałem profesjonalistów ze świata kultury i sztuki. To przeniesienie prozy Brunona Schulza, jej ujęcia świata, rodziny do współczesności.

15.09.2021 09:47
PROFILAKTYKA DLA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI
PROFILAKTYKA DLA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI

Asystent Wydziału Prewencji zaangażował się w działania profilaktyczne pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły. Podczas spotkań z dziećmi i opiekunami przekazywał wiedzę o tym jak unikać zagrożeń na drodze i w innych sytuacjach. Przy okazji tych spotkań przybliżał profesję policjanta. Policjanci realizują programy profilaktyczne z osobami w różnym wieku. Jedną z grup docelowych są dzieci. Obecnie zarówno przedszkolakom jak i młodzieży szkolnej przypomina się zasady związane z akcją: Bezpieczna droga do szkoły. W ostatnim czasie funkcjonariuszka na co dzień zajmująca się między innymi działaniami profilaktycznymi, poświęciła swój czas na rzecz bezpieczeństwa naszych pociech i odwiedziła dzierżoniowskie placówki oświatowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, rozmawiano o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. Dla utrwalenia wiedzy przeprowadzono ćwiczenia praktyczne. Przybliżono ponadto zawód policjanta. kom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy KPP Dzierżoniów

13.09.2021 14:20
POD WPŁYWEM SPOWODOWAŁ ZDERZENIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
POD WPŁYWEM SPOWODOWAŁ ZDERZENIE (AKTUALIZACJA WIDEO)

31 sierpnia około godziny 13:30, w Piławie Górnej na ulicy Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń 47-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości (I badanie - 1,17) kierował samochodem marki Renault najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd marki Citroen. Kierowcą okazał się policjant Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, jednak do zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby. Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie, a dodatkowo Komendant Powiatowy wszczął wobec funkcjonariusza postepowanie dyscyplinarne. Komenda PP w Dzierżoniowie

31.08.2021 23:44    10
ZAPRASZAMY NA PG FREESTYLE BATTLE
ZAPRASZAMY NA PG FREESTYLE BATTLE

Rodzina PG CREW powiększa się o kolejną imprezę! W tym roku marzenie organizatorów staje się faktem, do turnieju ulicznej koszykówki „Na Metalowych”, którego początki sięgają 2007 roku, dołącza pierwsza edycja PG Freestyle Battle!

03.08.2021 16:00
KARTA ICE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
KARTA ICE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie kontynuuje działania w zakresie bezpłatnego udostępnienia Kart ICE.

03.08.2021 15:32
WIELOMILIONOWE INWESTYCJE WODOCIĄGOWE NA TERENIE POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
WIELOMILIONOWE INWESTYCJE WODOCIĄGOWE NA TERENIE POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

Przedstawiciele gmin w powiecie dzierżoniowskim będący udziałowcami spółki Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie podpisali aneks do umowy o dofinansowanie w zakresie zmiany rzeczowego projektu pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego – etap III. W 2018 roku zarząd WiK podjął decyzję o rezygnacji z budowy suszarni osadów ściekowych. Powodem rezygnacji były przede wszystkim przesłanki ekonomiczne. Spółka zaproponowała realizację inwestycji w zakresie rozbudowy kanalizacji sanitarnej, modernizację pompowni sieciowych oraz rozbudowy oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie.

02.08.2021 14:35
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE
ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE

Wakacje to okres, w którym spada ilość osób chętnych do oddania krwi, ale jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na nią w szpitalach.

02.08.2021 13:59
NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY W DZIERŻONIOWSKIM SZPITALU
NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY W DZIERŻONIOWSKIM SZPITALU

W piątek 30 lipca w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie uroczyście oddano do użytku nowoczesny tomograf komputerowy, który szpital pozyskał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

31.07.2021 16:16    1    3
POŻAR MIESZKANIA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR MIESZKANIA W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

23 lipca około godziny 10:30 służby otrzymały informację o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Kilińskiego 1 w Piławie Górnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP Dzierżoniów, zastęp OSP z Piławy Górnej, policja i pogotowie ratunkowe z Ząbkowic Śląskich. Na miejscu okazało się że paliła się potrawa na kuchni oraz śmieci zgromadzone w pomieszczeniu. Lokator ewakuował się z mieszkania przed przyjazdem straży. Został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego i nie odniósł żadnych większych obrażeń wymagających dalszego leczenia. Więcej informacji w materiale filmowym.

24.07.2021 11:02
RUSZA REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ Z KOBIERZYC DO PIŁAWY GÓRNEJ
RUSZA REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ Z KOBIERZYC DO PIŁAWY GÓRNEJ

Rusza rewitalizacja linii kolejowej 310 Kobierzyce – Piława Górna, na odcinku Łagiewniki Dzierżoniowskie – Piława Górna. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na przygotowanie terenu pod prace i wykonanie projektu wykonawczego.

20.07.2021 15:38    2
WJECHAŁA W ZAPARKOWANY POJAZD (AKTUALIZACJA WIDEO)
WJECHAŁA W ZAPARKOWANY POJAZD (AKTUALIZACJA WIDEO)

W dniu 27 czerwca 2021r około godz. 00:50 w Piławie Górnej przy ul. Piastowskiej, kierująca samochodem marki Seat Ibiza – 24 letnia kobieta, będąca w stanie po użyciu alkoholu ( 0, 14 mg/l ), nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Suzuki. Kierująca nie odniosła żadnych obrażeń. Czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Dzierżoniowie

27.06.2021 09:21
OTWARCIE ŚCIEŻKI SENSORYCZNEJ W PIŁAWIE GÓRNEJ
OTWARCIE ŚCIEŻKI SENSORYCZNEJ W PIŁAWIE GÓRNEJ

22 czerwca odbyło się otwarcie ścieżki sensorycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej.

22.06.2021 17:04    1
Reklama