Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pieszyce

Udany piknik rodzinny w Pieszycach
Udany piknik rodzinny w Pieszycach

14 maja w godzinach popołudniowych, przy bardzo dużej frekwencji odbył się "Piknik rodzinny" na terenie Centrum Usług Społecznych, przy ul Kopernika 124 w Pieszycach. W programie wydarzenia były animacje dla dzieci, zamki dmuchane, występy artystyczne seniorów i 7 DH "Iskra" im. Harcerskiej Organizacji Podziemnej, a także pyszne przekąski od Klubu Senior + w Pieszycach i KGW.

15.05.2022 20:22
Pożar zbiornika z olejem w Pieszycach
Pożar zbiornika z olejem w Pieszycach

9 maja po godz. 14:00 dyżurny PSP Dzierżoniów otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z warsztatów przy ul. Świdnickiej w Pieszycach. Zapalił się zbiornik ze składowanym olejem napędowym. W wyniku pożaru zagrożona była również pobliska hala magazynowa. Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP oraz zastęp OSP z Piskorzowa.

10.05.2022 00:58
Akcja strażaków przy zadymieniu w Pieszycach
Akcja strażaków przy zadymieniu w Pieszycach

5 maja około godziny 19:45 straż pożarna udała się do budynku przy ul. Świdnickiej 19 w Pieszycach. Strażacy zostali wezwani do zadymienia na klatce schodowej. Na miejscu pracowały zastępy PSP Dzierżoniów i zastęp OSP Piskorzów oraz policja. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń.

07.05.2022 18:45
Aplikacja ZMIEĆ ŚMIEĆ
Aplikacja ZMIEĆ ŚMIEĆ

Fundacja Polska górom! zajmuje się promowaniem i organizowaniem bezpiecznej oraz ekologicznej turystyki.

06.05.2022 14:46
WYJĄTKOWE KOLEKCJE KUCHNI W OFM
WYJĄTKOWE KOLEKCJE KUCHNI W OFM

Ostroszowicka Fabryka Mebli, to producent wysokiej jakości mebli kuchennych pod wymiar. Przedstawiamy wyjątkową nową kolekcje kuchni w naszym salonie firmowym w Ostroszowicach. Jesteśmy firmą z wieloletnią ugruntowaną tradycją. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oferujemy najwyższą jakość i krótkie terminy realizacji. Tworzymy meble w każdej technologii: drewniane, lakierowane, foliowane, czy z płyty laminowanej. Odwiedź nas, zobacz ciekawe rozwiązania i najnowsze pomysły naszych projektantów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 605 221 232 lub na naszej stronie internetowej www.ofmmeble.pl

06.05.2022 10:25
Sezon turystyczny w Górach Sowich oficjalnie otwarty
Sezon turystyczny w Górach Sowich oficjalnie otwarty

Jak co roku 1 maja turyści z całego Dolnego Śląska przyjeżdżają w Góry Sowie aby wspólnie zaakcentować rozpoczęcie sezonu turystycznego.

03.05.2022 21:00    1
Bieg Marzanny  w Górach Sowich
Bieg Marzanny w Górach Sowich

W sobotę 30 kwietnia na Przełęczy Jugowskiej w Górach Sowich na trasie do Koziego Siadła przy rytmach Bielawskiej Kapeli odbył się „Bieg Marzanny”.

30.04.2022 11:32    1
Recital Gabriela Fleszara w Pieszyckim Centrum Kultury
Recital Gabriela Fleszara w Pieszyckim Centrum Kultury

W piątek 22 kwietnia w Centrum Kultury w Pieszycach odbył się koncert słowno - muzyczny Gabriela Fleszara pt. " Wolności Oddać Nie Umiem " W recitalu wzięła udział młodzież z pieszyckich szkół oraz mieszkańcy całej gminy. Spotkanie oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszyło problemy związane z profilaktyką uzależnień. Recital przeplatany był opowieściami z życia piosenkarza oraz jego znajomych uzależnionych od narkotyków.

24.04.2022 13:34
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich
Bieg na 377 kilometrów trwa w Górach Sowich

W środę 20 kwietnia o 17:00 w Sobótce wystartował ekstremalny bieg na 377 km. Na starcie stawiło się 10 śmiałków w tym dwie panie. Trasa wiedzie z Sobótki na Ślężę, Śnieżkę, Śnieżnik oraz ponownie na Ślężę i metę w Sobótce. Obecnie (sobota 1;00 ) na trasie jest 6 zawodników w tym panie w komplecie. Pierwszy zawodnik zbliża się do Barda i do rana będzie pokonywał Góry Sowie. Kto zostanie najultraśniejszym ultrasem w Polsce AD 2022? Dowiemy się prawdopodobnie w sobotę 23 kwietnia wieczorem.

23.04.2022 00:37
Ten sprzęt uporządkuje rowy przy drogach powiatowych
Ten sprzęt uporządkuje rowy przy drogach powiatowych

W 2022 roku baza sprzętu i maszyn Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie wzbogaciła się o nowy pojazd. Mowa o ciągniku Kubota M105GX-IV, który służy tej jednostce do wykonywania tak zwanych robót porządkowych przy drogach powiatowych.

21.04.2022 14:08
Pijany wjechał do rowu przy drodze do Bielawy
Pijany wjechał do rowu przy drodze do Bielawy

9 kwietnia po godz. 19:00 służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia drogowego na drodze z Pieszyce do Bielawy. Kierujący samochodem marki BMW próbował wyprzedzić inne auto w niedozwolonym miejscu. Z przeciwnej strony nadjechał inny pojazd i kierujący zjechał na chodnik gdzie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu w którym samochód przetoczył się kilka razy. Pierwsze badanie na zwartość alkoholu dało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przewieziony do miejscowego komisariatu. W aucie podróżowała kobieta z 5-letnim chłopcem. Kobieta wymagała pomocy medycznej i z dzieckiem została zabrana do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP, policja i pogotowie ratunkowe. Ruch przez około 30 minut był prowadzony naprzemiennie.

09.04.2022 23:03    1
Nie wypalaj traw, apel naszych strażaków
Nie wypalaj traw, apel naszych strażaków

Przyroda budzi się do życia z początkiem wiosny, a w ciepłe dni jak co roku strażacy z powiatu dzierżoniowskiego muszą mierzyć się z falą niezrozumiałych pożarów traw i łąk. Dzieje się tak mimo że, mówimy o tym problemie do naszego lokalnego społeczeństwa już od wielu lat. Dlatego przypominamy o bezpiecznym i zgodnym z przepisami zachowaniu się w obszarach przyrodniczych. Pragniemy aby wiedza na temat tych zagrożeń docierała do wielu ludzi.

09.04.2022 02:22
Reklama