Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Wiadomości

Nowa dyrektor w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie
Nowa dyrektor w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie
Od 12 stycznia Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie ma nowego dyrektora. Stanowisko to objęła Joanna Kuriata – wieloletni, doświadczony praktyk i specjalista w dziedzinie pomocy społecznej. 16.01.2026 13:38
XI Dzierżoniowska Gala Sportu
XI Dzierżoniowska Gala Sportu
Już 5 marca 2026 r. w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejna, emocjonująca edycja Dzierżoniowskiej Gali Sportu. Podczas wydarzenia uhonorowani zostaną nie tylko najlepsi sportowcy minionego roku, ale i wyróżniający się trenerzy oraz młode sportowe talenty. 16.01.2026 13:33
Mandat w wysokości 1500 złotych, 13 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące
Mandat w wysokości 1500 złotych, 13 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące
Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który w terenie zabudowanym jechał 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h stracił na 3 miesiące prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne. 16.01.2026 13:30
Wielka Sowa dla WOŚP 2026
Wielka Sowa dla WOŚP 2026
Już w sobotę 17 stycznia zapraszamy do wspólnego wielkoorkiestrowego nocnego wejścia na Wielką Sowę. 16.01.2026 11:17
Zderzenie trzech pojazdów na wysokości Nowizny. Droga zablokowana!
Zderzenie trzech pojazdów na wysokości Nowizny. Droga zablokowana!
16 stycznia 2026 r. około 9:30 w Nowiźnie na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Długiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem oznakowanego radiowozu. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierująca Chevroletem 72 letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem Kia prowadzonym przez 57 letniego funkcjonariusza. Samochód prowadzony przez kobietę wpadł jeszcze pod Volvo, za kierownicą którego siedział 54-letni mężczyzna. Czynności na miejscu nadzorowane były przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie. == nadkom. Marcin Ząbek Oficer Prasowy KPP Dzierżoniów 16.01.2026 09:58
W Dzierżoniowie odbędzie się Puchar Polski NO GI i GI oraz MMA
W Dzierżoniowie odbędzie się Puchar Polski NO GI i GI oraz MMA
W dniu 7.02.2026 w Hali Osir w Dzierżoniowie odbędzie się Puchar Polski NO GI i GI oraz MMA. Już po raz 15 grapplerzy zagoszczą w Dzierżoniowie, gdzie zmagać się będziemy w formule brazylijskiego jiu jitsu w kimonach oraz bez. 16.01.2026 09:13
Wrocławscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która kilkukrotnie ugodziła nożem starszą kobietę
Wrocławscy policjanci zatrzymali 15-latkę, która kilkukrotnie ugodziła nożem starszą kobietę
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 15-latkę, która kilkukrotnie ugodziła nożem 77-letnią kobietę. W związku z tym zdarzeniem poszkodowana trafiła do szpitala. W tej sprawie od samego początku intensywne czynności podejmowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wspólnie z policjantami z komendy miejskiej a także wojewódzkiej we Wrocławiu. Istotne informacje dzięki którym ustalono i dotarto do nieletniej przekazała osoba postronna, tuż po tym jak funkcjonariusze zdecydowali się opublikować wizerunek poszukiwanej w mediach – za co serdecznie dziękujemy. Nieletnia decyzją sądu trafiła do Policyjnej Izby Dziecka, a postępowanie w tej sprawie zostało przekazane do prokuratury z uwagi na okoliczności, które uzasadniają odpowiedzialność nieletniej na zasadach kodeksu karnego. 16.01.2026 08:46
Okazja zarobku, która okazała się pułapką. Tak działają internetowi oszuści
Okazja zarobku, która okazała się pułapką. Tak działają internetowi oszuści
Zaczyna się niewinnie: reklama w mediach społecznościowych, obietnica dodatkowego dochodu i kontakt z „doradcami”, którzy krok po kroku prowadzą przez pozornie bezpieczny proces. W rzeczywistości to precyzyjnie zaplanowana manipulacja. Ponad 20 tysięcy złotych stracił 30-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który uwierzył w internetową „okazję”. Ten przypadek pokazuje, jak łatwo paść ofiarą przestępców i jak ważna jest wiedza, która może uchronić przed stratą oszczędności. 16.01.2026 08:42
Podsumowanie działań ratowniczych Grupy Sudeckiej GOPR w 2025 roku
Podsumowanie działań ratowniczych Grupy Sudeckiej GOPR w 2025 roku
Rok 2025 był dla ratowników Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kolejnym intensywnym okresem służby w górach. W ciągu dwunastu miesięcy ratownicy wyjeżdżali do akcji aż 342 razy, co oznacza wyraźny wzrost w porównaniu z rokiem 2024, kiedy odnotowano 286 interwencji. 16.01.2026 08:33
Milionowa odbudowa DW 392 po powodzi: Podpisano umowę na kluczową inwestycję w ziemi kłodzkiej
Milionowa odbudowa DW 392 po powodzi: Podpisano umowę na kluczową inwestycję w ziemi kłodzkiej
Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na kompleksową modernizację drogi wojewódzkiej nr 392 na odcinku Żelazno – Lądek-Zdrój – Stronie Śląskie. Ta kluczowa inwestycja, o wartości blisko 71 mln zł, potrwa 24 miesiące i obejmie ponad 20 km zniszczonej w powodzi we wrześniu 2024 r. infrastruktury. 15.01.2026 21:49
Uwaga na oszustów. Dwa przestępstwa jednego dnia na terenie Dzierżoniowa
Uwaga na oszustów. Dwa przestępstwa jednego dnia na terenie Dzierżoniowa
Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego ostrzegają przed oszustami działającymi metodą fałszywych inwestycji oraz rzekomych pożyczek oferowanych za pośrednictwem Internetu i komunikatorów. Jednego dnia, 14 stycznia 2026 roku, odnotowano dwa zgłoszenia dotyczące tego rodzaju przestępstw, które zakończyły się stratami finansowymi dla pokrzywdzonych. 15.01.2026 15:49
„Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjną
„Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjną
Rewitalizacja nieczynnych linii, przywracanie połączeń kolejowych i rekordowe nakłady inwestycyjne – to główne założenia programu „Dolny Śląsk na dobrych torach”, który zaprezentowano podczas konferencji prasowej z udziałem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza, wicemarszałka Michała Rado oraz Mateusza Masłowskiego - dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. W ciągu najbliższych lat samorząd planuje oddać do użytku blisko 300 kilometrów zmodernizowanych linii kolejowych. 15.01.2026 12:20    1    1
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama