Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wiadomości

Noworoczne podsumowanie w gminie Złoty Stok
Noworoczne podsumowanie w gminie Złoty Stok
Świetlica wiejska w Mąkolnie stała się miejscem uroczystego spotkania noworocznego, poświęconego podsumowaniu kluczowych inwestycji minionego roku w gminie Złoty Stok. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, w tym mieszkańców oraz samorządowców, a na otwarciu spotkania zaprezentowały się dzieci z przedszkola „Zielona Dolina”. 31.01.2026 18:24
Minister rolnictwa spotkała się mieszkańcami ziemi dzierżoniowskiej
Minister rolnictwa spotkała się mieszkańcami ziemi dzierżoniowskiej
W środę 28 stycznia w Centrum Kultury w Pieszycach odbyło się spotkanie z Minister Rolnictwa Małgorzatą Gromadzką oraz posłem Markiem Chmielewskim. Wydarzenie skierowane było głównie do aktywnych kobiet oraz Kół Gospodyń Wiejskich, ale otwarte dla wszystkich mieszkańców. 31.01.2026 16:29
Kulturalny ORLEN w bielawskim MOKiS-ie
Kulturalny ORLEN w bielawskim MOKiS-ie
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie realizuje projekt w ramach programu kulturalny ORLEN pod hasłem Regionalne Studio Piosenki. W sobotę 31 stycznia odbyły się warsztaty wokalne, które poprowadził znany wrocławski aktor Mariusz Kilian. 31.01.2026 16:15
„Nowy wóz dla GOPR: bezpieczeństwo w Sudetach na wyższym poziomie”
Bezpieczeństwo w górach to wspólna sprawa – Dolny Śląsk stawia na nowoczesne ratownictwo.
„Nowy wóz dla GOPR: bezpieczeństwo w Sudetach na wyższym poziomie”
Nowy wóz dowodzenia trafił do Grupy Sudeckiej GOPR. To mobilne centrum dowodzenia, które pozwoli szybciej i skuteczniej prowadzić akcje ratunkowe w Sudetach. Inwestycja jest częścią szerszego programu wsparcia o wartości 1,5 mln zł, finansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. 31.01.2026 14:35    1
Nauczyciel z Głuszycy doceniony w ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym
Nauczyciel z Głuszycy doceniony w ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym
Podczas uroczystej gali ogólnopolskiego Plebiscytu Edukacyjnego wyróżniono nauczycieli, którzy poprzez swoją codzienną pracę, innowacyjne podejście oraz zaangażowanie w rozwój młodzieży wyznaczają wysokie standardy współczesnej edukacji. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk oświatowych z całego regionu. 30.01.2026 14:02
Oszust pomylił adresata. Myślał, że kontroluje sytuację - kontrolę przejęła Policja
Oszust pomylił adresata. Myślał, że kontroluje sytuację - kontrolę przejęła Policja
Na komunikator internetowy policjanta, w czasie wolnym od służby, napisał użytkownik podszywający się pod jego znajomego. Wiadomości były wysyłane z konta kolegi funkcjonariusza, co miało uśpić czujność adresata. Plan był prosty: szybka prośba o pomoc i jeszcze szybsza wypłata pieniędzy przy użyciu kodu BLIK. 30.01.2026 09:32
Konkurs fotograficzny ,,„Najlepsze zdjęcie wieży widokowej na Dzikowcu Wielkim”'
Konkurs fotograficzny ,,„Najlepsze zdjęcie wieży widokowej na Dzikowcu Wielkim”'
Powiat Wałbrzyski ogłasza konkurs pn. „Najlepsze zdjęcie wieży widokowej na Dzikowcu Wielkim”, przygotowanego z okazji rocznicy otwarcia wieży widokowej na Dzikowcu. 30.01.2026 08:41
XXI sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
XXI sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
W czwartek 29 stycznia odbyła się XXI sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Obrady skupiły się na kluczowych sprawach administracyjnych i budżetowych powiatu. 29.01.2026 20:55
Bielawa - zapomniana historia - Pałac Bielawa
Bielawa - zapomniana historia - Pałac Bielawa
Zapraszamy na kolejną podróż historyczną po Bielawie. Jan Gąsowski , miłośnik i pasjonat historii Bielawy w kolejnym odcinku pt: Bielawa - zapomniana historia zabiera nas w podróż po architekturze Bielawy. W tym odcinku odwiedzamy Pałac Bielawa. 29.01.2026 18:17    1    30
Sesja Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
Sesja Rady Miejskiej w Nowej Rudzie
W środę 28 stycznia w sali uroczystości Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie odbyła się sesja Rady Miejskiej. Podczas przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Behan oraz Burmistrz miasta Tomasz Kiliński uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę mł. insp. Arkadiusza Michalskiego - komendanta policji w Nowej Rudzie. 29.01.2026 14:05
Rozmowa z Tomaszem Mazurkiem, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Stroniu Śląskim
Rozmowa z Tomaszem Mazurkiem, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Stroniu Śląskim
Od powodzi mija 1,5 roku, ale sytuacja w Stroniu Śląskim wciąż jest daleka od normalności. O problemach z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy opowiadał Tomasz Mazurek - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Stroniu Śląskim. 29.01.2026 13:00
Stypendia Prezydent Miasta Świdnicy dla lokalnych talentów w dziedzinie kultury
Stypendia Prezydent Miasta Świdnicy dla lokalnych talentów w dziedzinie kultury
Realizacja autorskiego monodramu, napisanie sztuki teatralnej oraz rozwój wokalny i taneczny – to projekty, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach stypendium Prezydent Miasta Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ideą programu jest wsparcie świdniczan w realizacji wartościowych przedsięwzięć artystycznych oraz działań związanych z upowszechnianiem kultury. 29.01.2026 10:27
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama