Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wiadomości

Bielawa: Utwór dla chorej 7-letniej Marysi
Bielawa: Utwór dla chorej 7-letniej Marysi
Piosenka powstała po to, aby nagłośnić zbiórkę na leczenie Marysi i dotrzeć do jak największej liczby osób. Dziewczynka każdego dnia walczy o zdrowie, a koszt terapii, która może spowolnić rozwój choroby, sięga kilku milionów złotych. 16.03.2026 16:47    1
Wielkie zwycięstwo Siódemki w Warszawie
Wielkie zwycięstwo Siódemki w Warszawie
W dniach 14-15.03 zawodnicy i zawodniczki z Siódemki Bielawa przebywali na prestiżowym turnieju piłki nożnej Bielik CUP, który odbywał się w Warszawie. Te zawody były pierwszym, tak dalekim wyjazdem dla dzieci z rocznika 2018. Zresztą, bardzo udanym. W turnieju wzięło udział 18 drużyn, a Bielawianie zajęli w nim wysokie, czwarte miejsce, dające im awans do wielkiego finału, który odbędzie się w Krakowie. Jest to ogromny sukces Siódemki. Poziom sportowy był niezwykle wysoki, a drużyna z Bielawy wykonała swój plan minimum już pierwszego dnia zawodów, pokonując między innymi Szachtar Donieck. 16.03.2026 16:40
Działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie – odcinek 3 Bezpieczeństwo żywności i żywienia
Działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie – odcinek 3 Bezpieczeństwo żywności i żywienia
Materiał powstał w ramach współpracy Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie. Tym razem przybliżamy zadania Sekcji Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia oraz pokazujemy, jak wygląda codzienna praca specjalistów czuwających nad bezpieczeństwem produktów spożywczych trafiających na stoły mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. 16.03.2026 16:35
Kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych
Kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych
Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: ochrony i promocji zdrowia, działań na rzecz osób niepełnosprawnych i osób starszych, ratownictwa i ochrony ludności, promocji i organizacji wolontariatu. 16.03.2026 16:34
Rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa
Rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa
16 marca rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Powiecie Dzierżoniowskim. 16.03.2026 16:31
Bielawa: Z wizytą na urodzinach u bielawskiego 103-latka
Bielawa: Z wizytą na urodzinach u bielawskiego 103-latka
12.III.2026 r. swoje urodziny obchodził jeden z najstarszych Bielawian - Pan Zygmunt Żmiejko, który tego dnia skończył 103 lata! W imieniu bielawskiego samorządu, na ręce dostojnego Solenizanta, złożyłem gratulacje, kwiaty oraz drobny upominek. 16.03.2026 16:28
Raport z placu budowy: rewitalizacja Linii Kolejowej nr 319 Strzelin – Łagiewniki
Raport z placu budowy: rewitalizacja Linii Kolejowej nr 319 Strzelin – Łagiewniki
Zapraszam na obszerną relację z jednego z najciekawszych placów budowy na kolejowej mapie Dolnego Śląska! Jest 13 marca 2026 roku, a prace przy odbudowie linii kolejowej nr 319 wchodzą w decydującą fazę. Inwestycja o wartości blisko 60 mln PLN, finansowana ze środków KPO, ma na celu przywrócenie transportu kolejowego na szlaku, który przez dekady popadał w zapomnienie. 16.03.2026 07:12    1
KS BALTI: podwójne złoto dla pływaków we Wrocławiu
KS BALTI: podwójne złoto dla pływaków we Wrocławiu
14.03.2026 roku na 25-metrowej pływalni we Wrocławiu odbyły się MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W PŁYWANIU 12-13 LAT (strefa lubuska i dolnośląska). W zawodach udział wzięło 26 klubów, 306 zawodników. Nasz Klub reprezentowało 3 pływaków - podopiecznych Zuzanny i Jacka Pisarskich: Karolina Stopyra, Filip Wróbel i Wojciech Jazowski. 16.03.2026 07:00
KS BALTI: 5 medali na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Poznaniu
KS BALTI: 5 medali na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Poznaniu
14.03.2026 roku na 50-metrowej pływalni w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie -Festiwal Sprintu na Termach Maltańskich. W zawodach udział wzięło 51 klubów, 657 zawodników. Nasz Klub reprezentowało 8 pływaków - podopiecznych Zuzanny i Jacka Pisarskich: Zuzanna Peterman-Gnojek (2015), Igor Kurzeja (2015), Natasza Ciniecka (2014), Wiktoria Solarz (2013), Marcelina Moczulska (2012), Dawid Goryl (2012), Mikołaj Ciniecki (2012), Dawid Opaliński (2011). 16.03.2026 06:57
Dobry występ zawodniczek i zawodników JUNIORA Dzierżoniów i IRON BULLS w Dolnośląskiej Lidze w Zapasach
Dobry występ zawodniczek i zawodników JUNIORA Dzierżoniów i IRON BULLS w Dolnośląskiej Lidze w Zapasach
W dniu 14.03.2026 odbyła się I edycja Dolnośląskiej Ligi Zapaśniczej w Boguszowie Gorcach. Zawody miały charakter otwarty i uczestniczyło w nim ponad 210 zawodniczek i zawodników z Czech, Niemiec oraz Polski. 16.03.2026 06:54
Nagrody dla Świdnickich sportowców i trenerów
Nagrody dla Świdnickich sportowców i trenerów
W piątek 13 marca uroczyście wręczono nagrody Prezydent Miasta Świdnicy za szczególne osiągnięcia na arenie sportowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy oraz trenerzy różnych dysyplin. Gala wręczenia nagród odbyła się w klubie Bolko w Świdnicy. 13.03.2026 23:10
Za nami pierwsze spotkanie „Liderek Samorządu Dolnego Śląska”, zorganizowane z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiej Anna Żabska we współpracy z Uniwersytet Wrocławski.
Za nami pierwsze spotkanie „Liderek Samorządu Dolnego Śląska”, zorganizowane z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiej Anna Żabska we współpracy z Uniwersytet Wrocławski.
Na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego spotkały się wójtki, burmistrzynie, starościny oraz zastępczynie włodarzy z całego regionu, aby porozmawiać o wyzwaniach stojących przed kobietami w samorządzie i o budowaniu współpracy między liderkami. 13.03.2026 15:51
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama