Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wiadomości

BWA Breakers dominują na zawodach we Wrocławiu
BWA Breakers dominują na zawodach we Wrocławiu
W ubiegłą niedzielę, 29 marca, 35-osobowa reprezentacja BWA Breakers uczestniczyła w zawodach Aquapark Wrocław Dance Festival 2026. Zawodnicy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych, zdobywając łącznie 11 miejsc na podium (na 12 możliwych) oraz trzy czwarte lokaty. Do reprezentantki BWA Breakers trafił również tytuł Grand Prix dla najlepszego tancerza zawodów, co potwierdziło całkowitą dominację klubu w turnieju. 02.04.2026 11:57
Rozpoczęto renowację filarów oraz betonowej konstrukcji pomostu nad Jeziorem Bielawskim
Rozpoczęto renowację filarów oraz betonowej konstrukcji pomostu nad Jeziorem Bielawskim
W wyniku nawalnych i długotrwałych opadów deszczu w trakcie powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 r., pokrycie pomostu nad Jeziorem Bielawskim wykonane z desek, uległo silnej erozji wywołanej nasiąknięciem wodą. W efekcie doszło do wielu uszczerbień, a przede wszystkim naruszenia struktury wewnętrznej desek, co doprowadziło do wielu wypadków związanych z odspojeniem od legarów montowanego na gwoździe pokrycia pomostu. Dlatego też zaszła pilna potrzeba jego naprawy. 02.04.2026 11:43
Dodatkowe ponad 150.000 zł na przebudowę ul. J. Korczaka w Bielawie
Dodatkowe ponad 150.000 zł na przebudowę ul. J. Korczaka w Bielawie
W wyniku powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 r., na terenie Bielawy odnotowano znaczne pogorszenie stanu technicznego kilku elementów gminnej infrastruktury hydrologicznej, drogowej, turystycznej i sportowej. Jednym z nich była ul. Janusza Korczaka. 02.04.2026 11:40
Po zimowej przerwie tężnia plenerowa w bielawskim Parku Miejskim zostanie ponownie uruchomiona
Po zimowej przerwie tężnia plenerowa w bielawskim Parku Miejskim zostanie ponownie uruchomiona
Z uwagi na uwarunkowania temperaturowe (poniżej 10 st. C), w listopadzie 2025 r. tężnia plenerowa w bielawskim Parku Miejskim została wyłączona z eksploatacji na czas zimy. 02.04.2026 11:36
Kwiecień pod znakiem ekologii - Świdnickie Dni Ziemi 2026
Kwiecień pod znakiem ekologii - Świdnickie Dni Ziemi 2026
Już w kwietniu Świdnica stanie się centrum ekologicznych inicjatyw i wydarzeń międzypokoleniowych. Świdnickie Dni Ziemi 2026 to bogaty program aktywności skierowanych do mieszkańców w każdym wieku, od kreatywnych warsztatów po działania społeczne na rzecz środowiska. 02.04.2026 11:28
TRAKT 2026: Rowerem, pieszo lub motocyklem przez Dzierżoniów. Czeka nas wielkie święto sportu i czesko-polskiej kuchni!
TRAKT 2026: Rowerem, pieszo lub motocyklem przez Dzierżoniów. Czeka nas wielkie święto sportu i czesko-polskiej kuchni!
Już 10 maja Rynek w Dzierżoniowie zamieni się w prawdziwe sportowe centrum miasta. To właśnie tu wystartuje kolejna edycja TRAKTU – Terenowego Rajdu Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Po raz pierwszy wydarzenie wzbogaci się o wyjątkowy akcent kulinarny, który sprawi, że będzie to nie tylko sprawdzian kondycji, ale i podróż w głąb sąsiedzkich smaków. Wszystko dzięki polko-czeskiemu projektowi i dofinansowaniu Unii Europejskiej. 02.04.2026 11:20
Siódemka Bielawa wśród najlepszych drużyn w Polsce
Siódemka Bielawa wśród najlepszych drużyn w Polsce
28 i 29 marca piłkarze Siódemki Bielawa przebywali na prestiżowym, eliminacyjnym turnieju piłki nożnej Bielik CUP, odbywającego się w Poznaniu. Stawką zawodów był turniej finałowy, który odbędzie się w Krakowie. Podopieczni trenera Artura Gendery zagrali bardzo dobrze, kwalifikując się tym samym do finału, zajmując drugie miejsce. Po drodze do srebra młodzi Bielawianie pokonali między innymi Akademię Lecha Poznań. Teraz przed drużyną kolejne wyzwanie, tym razem w Krakowie, gdzie będą się mierzyć najlepsze ekipy w kraju. 02.04.2026 10:58    4
Kudowska Sztafeta Górska już w przyszły weekend! Sport, emocje i pomoc w sercu Gór Stołowych
Kudowska Sztafeta Górska już w przyszły weekend! Sport, emocje i pomoc w sercu Gór Stołowych
Kudowa-Zdrój ponownie stanie się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego – Kudowskiej Sztafety Górskiej. W dniach 11-12 kwietnia odbędzie się jedna z najbardziej widowiskowych imprez biegowych w regionie, która łączy sportową rywalizację, integrację oraz promocję piękna Ziemi Kłodzkiej i Gór Stołowych. Oprócz emocjonujących startów, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, biegowe EXPO oraz specjalną licytację charytatywną. Pakiety startowe są jeszcze dostępne. 02.04.2026 09:46
Premiera utworu Wracam ShataQS
Premiera utworu Wracam ShataQS
"Utwór „Wracam” kompozycji artystki ShataQS pochodzącej z Kamieńca Ząbkowickiego oraz Łukasza Dembińskiego to opowieść o powrocie szczególnym – nie do miejsca, lecz do samego siebie. Do tej osoby, którą byliśmy, zanim świat zostawił na nas swoje blizny. Teledysk do tego utworu został nagrany w pięknej przestrzeni kompleksu pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim co podkreśla przekaz utworu o powrocie do własnych korzeni i swojej prawdziwej tożsamości. 02.04.2026 09:00
Nowa szansa dla młodzieży: Ponad 5 mln zł na innowacyjne usamodzielnienie w Powiecie Wałbrzyskim
Nowa szansa dla młodzieży: Ponad 5 mln zł na innowacyjne usamodzielnienie w Powiecie Wałbrzyskim
Powiat Wałbrzyski stał się liderem nowoczesnych zmian w systemie opieki nad młodzieżą. Dzięki rekordowemu dofinansowaniu z Funduszy Europejskich, wychowankowie pieczy zastępczej otrzymają wsparcie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Projekt „Modelowa współpraca na rzecz usamodzielnienia” to 5,1 mln zł zainwestowane w przyszłość młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość. 01.04.2026 19:51
GMINA POMAGA RATOWAĆ ZABYTKI SAKRALNE
GMINA POMAGA RATOWAĆ ZABYTKI SAKRALNE
Rada Gminy Świdnica jednogłośnie przyjęła uchwały w sprawie udzielenia wsparcia finansowego w łącznej wysokości 137 674 zł dla trzech parafii rzymskokatolickich z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz przygotowanie dokumentacji niezbędnej do dalszej renowacji cennych zabytków sakralnych. 01.04.2026 16:02
Do podziału jest 2,5 mln zł na walkę z próchnicą u dzieci i tworzenie gabinetów dentystycznych
Do podziału jest 2,5 mln zł na walkę z próchnicą u dzieci i tworzenie gabinetów dentystycznych
Trwa nabór wniosków dla dolnośląskich samorządów. Do podziału jest 2,5 mln zł na walkę z próchnicą u dzieci i tworzenie gabinetów dentystycznych w szkołach w całym regionie . 01.04.2026 14:56
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama