Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://michalska.pl
Reklama

Wiadomości

Smak, góry i tajemnice Dolnego Śląska. „Górna Półka Smaku” wraca z czwartym sezonem
Smak, góry i tajemnice Dolnego Śląska. „Górna Półka Smaku” wraca z czwartym sezonem
Schronisko Perła Zachodu stało się miejscem zapowiedzi czwartego sezonu serialu „Górna Półka Smaku”. Twórcy programu, samorządowcy, gospodarze schronisk i producenci regionalnej żywności przekonywali, że nowa odsłona będzie czymś więcej niż tylko kulinarną podróżą. Tym razem widzowie mają zobaczyć Dolny Śląsk od strony smaków, górskich schronisk i tajemniczych podziemi. 06.05.2026 08:57
Młodzi Bielawianie z medalami Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych Horyniec - Zdrój 2026!
Młodzi Bielawianie z medalami Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych Horyniec - Zdrój 2026!
W dniach 22-26 kwietnia br., w Horyńcu -Zdroju odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. W grze klasycznej (60'+30'' na ruch) medale wywalczyli: Krzysztof Delalicz de Laval - Wicemistrz Polski do lat 16, Wojciech Mroczek Wicemistrz Polski do lat 13. 06.05.2026 08:37
Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Zatrzymaj się przed tragedią – wspólna akcja „Bezpieczny Przejazd”
Pośpiech, brawura i chwila nieuwagi, tyle wystarczy, by na przejeździe kolejowym doszło do tragedii. Dlatego dziś ziębiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania profilaktyczne w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. Mundurowi rozdawali ulotki i przypominali kierowcom zasady, które choć powszechnie znane, wciąż bywają ignorowane. Statystyki nie pozostawiają złudzeń, w 2025 roku doszło do 183 zdarzeń na przejazdach kolejowych, w których 57 osób poniosło śmierć, a 19 zostało rannych. To liczby, za którymi stoją ludzkie dramaty i historie, których można było uniknąć. 06.05.2026 08:24    1
Kryminalni uderzyli w przestępczość narkotykową zabezpieczając znaczne ilości narkotyków
Kryminalni uderzyli w przestępczość narkotykową zabezpieczając znaczne ilości narkotyków
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili skuteczne uderzenie w przestępczość narkotykową, kończąc wielotygodniową pracę operacyjną zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy narkotyków – marihuany, amfetaminy i kokainy. Mieszkaniec powiatu lubańskiego decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące, natomiast jego kompan mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został objęty dozorem policyjnym. 06.05.2026 07:46
"Jodłownickie Zmagania Warcabowe - o Puchar Fundacji Jodłowa"
"Jodłownickie Zmagania Warcabowe - o Puchar Fundacji Jodłowa"
Już 6 czerwca zapraszamy Was na 🏆 JODŁOWNICKIE ZMAGANIA WARCABOWE o Puchar Fundacji Jodłowa 🏆! To będzie coś więcej niż turniej — to spotkanie mieszkańców, dobra atmosfera i wspólna rywalizacja przy planszy 🎯 06.05.2026 07:43
Edukacja i zabawa w plenerze. Rusza kolejna edycja pikników ekologicznych
Edukacja i zabawa w plenerze. Rusza kolejna edycja pikników ekologicznych
„Czysta Świdnica” zaprasza mieszkańców na cykl pikników ekologicznych, które odbędą się w różnych częściach miasta. Inauguracyjne wydarzenie zaplanowano na sobotę, 9 maja, na świdnickim Rynku. W godzinach 11:00–15:00 uczestnicy będą mogli skorzystać z bogatego programu edukacyjno-rozrywkowego przygotowanego z myślą o całych rodzinach. 05.05.2026 17:52
Za nami TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ
Za nami TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ
Zakwitłe ogrody i mury Zamku Książ po raz kolejny stały się tłem dla jednego z najpiękniejszych wydarzeń wiosny. Tauron Festiwal Kwiatów i Sztuki, który odbył się w majówkowy weekend, przyciągnął tysiące turystów pragnących zanurzyć się w feerii barw i zapachów. 05.05.2026 14:39
Zakończono przebudowę strefy wejściowej przy głównej plaży Jeziora Bielawskiego
Zakończono przebudowę strefy wejściowej przy głównej plaży Jeziora Bielawskiego
Od 2019 r. podejmowane są intensywne działania, aby na bazie Campingu "Sudety", położnego nad Jeziorem Bielawskim, stworzyć nowoczesny produkt turystyczny z wieloma atrakcjami. Konsekwentnie realizowane przez Gminę poszczególne przedsięwzięcia, przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności oraz popularności tego miejsca, a w efekcie do przyjazdu szerokiej rzeszy turystów. 05.05.2026 14:02
Świdnica na rowery! Ruszyły zapisy na rajd
Świdnica na rowery! Ruszyły zapisy na rajd
Do 5 czerwca trwają zapisy na rajd rowerowy „Świdnica na rowery”, który odbędzie się 14 czerwca. Na uczestników czeka 12-kilometrowa trasa, piknik sportowy oraz akcja charytatywna. 05.05.2026 10:30
Świdnica na rowery! Ruszyły zapisy na rajd
Świdnica na rowery! Ruszyły zapisy na rajd
Do 5 czerwca trwają zapisy na rajd rowerowy „Świdnica na rowery”, który odbędzie się 14 czerwca. Na uczestników czeka 12-kilometrowa trasa, piknik sportowy oraz akcja charytatywna. 05.05.2026 10:30
Przed nami kolejna wspaniała inicjatywa - 16 maja, Park Miejski Bielawa
Przed nami kolejna wspaniała inicjatywa - 16 maja, Park Miejski Bielawa
Dziś zwracamy się do samorządowców z całej Polski, ludzi biznesu, przedsiębiorców, sponsorów i osób mających realny wpływ na świat wokół nas. Bo właśnie teraz potrzebna jest nie tylko obecność, ale prawdziwa solidarność. 05.05.2026 09:23    1
Skuteczne uderzenie w nielegalny hazard. Kolejne automaty zabezpieczone
Skuteczne uderzenie w nielegalny hazard. Kolejne automaty zabezpieczone
W wyniku skrupulatnej i wytężonej pracy operacyjnej, mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, działając wspólnie z przedstawicielami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze doprowadzili do ujawnienia i zlikwidowania nielegalnego punktu hazardowego. Działania te były efektem pracy operacyjnej oraz precyzyjnie zaplanowanej akcji, której rezultatem było zabezpieczenie pięciu nielegalnie działających automatów do gier hazardowych. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. 05.05.2026 09:15
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama