Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wiadomości

Zderzenie na Wrocławskiej w Dzierżoniowie
Zderzenie na Wrocławskiej w Dzierżoniowie

28 czerwca około godziny 12:00 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie. Przed przejściem dla pieszych zderzyły się pojazdy marki Opel i Peugeot. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka i pogotowie ratunkowe. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Przez około 45 minut występowały utrudnienia w ruchu.

28.06.2022 23:52
Strażacy zapraszają na dzień otwarty
Strażacy zapraszają na dzień otwarty

3 lipca bieżącego roku w godz. 10:00-18:00 odbędzie się Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Strażacy przygotowali szereg atrakcji dla zaciekawionych dzieci i spragnionych wiedzy dorosłych. Można będzie zajrzeć niemal w każdy zakamarek strażackiej remizy oraz dotknąć sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dla przybyłych gości przewidziany jest poczęstunek w formie pysznej strażackiej grochówki.

28.06.2022 23:49
W Nowej Rudzie otwarto park przy ul. Strzeleckiej
W Nowej Rudzie otwarto park przy ul. Strzeleckiej

W poniedziałek 27 czerwca oficjalnie otwarto park przy ulicy Strzeleckiej w Nowej Rudzie. W ramach realizacji tego zadania w 2020 roku miasto wykonało też nowy parking przy Miejskim Ośrodku Kultury. Całkowita wartość obu inwestycji to 650 tys. euro, przy dofinansowaniu z programu Polska-Czechy w wysokości 550 tys. euro. Park stanowi ważny element turystyczno – rekreacyjny.

28.06.2022 20:29
Idąc śladami Greya
Idąc śladami Greya

Mało jest pozycji książkowych i filmowych, które wywołały aż takie poruszenie, jak miało to miejsce w przypadku 50 twarzy Greya. Cykl cieszył się wielkim powodzeniem, książkami zaczytywały się kobiety niemalże w każdym wieku, a i mężczyźni dawali namówić się na seans. Wkrótce potem w sklepach z akcesoriami dla dorosłych zaczął się prawdziwy boom na przeróżne pikantne gadżety, które były wykorzystywane przez Christiana i Anę. Z jednej strony to dobrze, z drugiej... nie do końca tak.

28.06.2022 15:29
Obcokrajowiec stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy
Obcokrajowiec stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Być może nieznajomość wysokości kar była powodem złamania przepisów na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Taka sytuacja spotkała obcokrajowca, który w terenie zabudowanym jechał 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h

28.06.2022 15:22
Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Wakacje w Bielawie nie będą nudne!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży, którą przygotowało miasto Bielawa. Zachęcamy do skorzystania z propozycji zajęć oferowanych przez bielawskie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki przy współpracy z Urzędem Miejskim. Szczegółowe informacje na temat konkretnych zajęć udzielają instytucje będące organizatorem poszczególnych wydarzeń. Harmonogram znajdziecie z kolei na plakatach poniżej.

28.06.2022 13:49    3
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego

We wtorek 28 czerwca w sali sesyjnej w budynku na ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie odbyła się sesja Rady Powiatu. W części uroczystej wręczono gratulacje dla Klubu Piłkarskiego Lechia Dzierżoniów z tytułu zdobycia Dolnośląskiego Pucharu Polski.

28.06.2022 13:46
Lista kąpielisk na obszarze Wód Polskich RZGW we Wrocławiu w sezonie letnim 2022
Lista kąpielisk na obszarze Wód Polskich RZGW we Wrocławiu w sezonie letnim 2022

W tegorocznym sezonie kąpielowym do dyspozycji mieszkańców i turystów na terenie działania Re-gionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu dostępnych będzie 46 kąpielisk, w tym również nowe, utworzone lub otwarte po raz pierwszy w 2022 r. Poniżej publikujemy listę kąpielisk, które uzyskały pozytywną opinię RZGW we Wrocławiu do projektów uchwał rad gmin w sprawie wykazu kąpielisk, a następnie uchwały te, będące aktami prawa miejscowego, zostały opublikowane w dziennikach urzędowych województw.

28.06.2022 08:40    1
Zderzenie na Dzierżoniowskiej w Bielawie
Zderzenie na Dzierżoniowskiej w Bielawie

27 czerwca około 15.00, na ulicy Dzierżoniowskiej w Bielawie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, kierująca pojazdem marki Toyota nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Fiat, w wyniku czego najechała na jego tył. Sprawczyni kolizji ukarana mandatem karnym.

27.06.2022 23:51
Wpadł do potoku Bielawica
Wpadł do potoku Bielawica

27 czerwca przed godziną 15:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP, otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w korycie potoku Bielawica, przy ul. Wolności w Bielawie. Na miejscu strażacy wyciągnęli mężczyznę na brzeg, udzielili pierwszej pomocy i przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia pracowała policja, zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy i pogotowie ratunkowe.

27.06.2022 22:39
Galopem na Rymarz Bike & Run
Galopem na Rymarz Bike & Run

W sobotę 25 czerwca w Góry Sowie przyjechali rowerzyści i biegacze aby wziąć udział w corocznym wyścigu pod hasłem: „Galopem na Rymarz”.

27.06.2022 19:52
Za nami Letnia Noc Poetów
Za nami Letnia Noc Poetów

W piątek 24 czerwca w Parku Miejskim w Bielawie odbyła się Letnia Noc Poetów.

27.06.2022 19:00
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama