Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

GRODY PIASTOWSKIE - START W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniowskim centrum miasta zawładną w sobotę 6 maja kolarze. Wyjdź z domu i kibicuj uczestnikom Korony Gór Sowich oraz II etapu wyścigu kolarskiego CCC Tour Grody Piastowskie. Mamy dobrą wiadomość dla fanów kolarstwa. Podczas wyścigu rozdawane będą gadżety z nim związane. W dzierżoniowskim Rynku i na premiach lotnych.
GRODY PIASTOWSKIE - START W DZIERŻONIOWIE

Można też wygrać je na facebooku. Warto więc zaglądać na strony związane z CCC Tour Grody Piastowskie.

U nas działania w Rynku, który będzie zamknięty dla ruchu już od piątku wieczorem do soboty do god. 15.00, zaczną się od rana 6 maja. Od godz. 8.00 ruszają zapisy na Koronę Gór Sowich. Można się zapisać wcześniej w formie elektronicznej przez zakładkę na stronie głównej wyścigu www.grody.com.pl. Organizatorzy przewidują udział 200 osób. Start o godz. 10.00, zakończenie wyścigu o godz. 13.00 (ale powrót z trasy zawodników przewidywany jest od godz. 11.00). Trasa będzie przebiegała przez Piławę, Olbrachcice, Stoszowice, Srebrną Górę, Wolibórz i Bielawę – dystans 55,0 km. 
Do przejechania będą dwie przełęcze - Woliborska i Srebrnogórska. Każdy uczestnik za ich przejechanie i zdobycie otrzyma pierwszą część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4 części, pozostałe 3 będą do zdobycia w latach 2018-2020. Wyścig będzie miał charakter ogólnopolski.

Od godz. 13.00 prezentowane będą ekipy biorące udział w drugim etapie wyścigu kolarskiego Grody Piastowskie, który ruszy o 14.00. Organizatorzy zdecydowali się na umieszczenie mety królewskiego odcinka na jednym z bardzo popularnych podjazdów w Górach Sowich - twierdzy w Srebrnej Górze, która oprócz bardzo ciężkiego podjazdu oferować będzie walory edukacyjne i wizualne. Kolarze pokonają 131 kilometrów. Po drodze czekać ich będzie 6 podjazdów, w tym jeden prowadzący na metę. W sumie przewyższenie wyniesie 2430 metrów, a peleton przejedzie wszystkie najtrudniejsze góry w pierwszym z dolnośląskich pasm Sudetów. Zapowiada się znakomite ściganie. Meta w srebrnogórskiej twierdzy. Dekoracja zawodników odbędzie się w forcie Donjon, który przy okazji można zwiedzić.

Trasa II etapu

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama