Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

NIESAMOWITE WYPRAWY MUZEALNEGO POCIĄGU PO SZLAKACH DOLNEGO ŚLĄSKA I WIELKOPOLSKI

Jak co roku na przełomie kwietnia i maja zapraszamy serdecznie do udziału w przejeździe Muzealnego Pociągu Specjalnego PIAST ŚLĄSKI. Pociąg z Jaworzyny – przez Wrocław, Rawicz i Leszno – wyruszy na XXIV Paradę Parowozów w Wolsztynie, największe i najstarsze spotkanie lokomotyw parowych w tej części Europy. Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się 29 kwietnia 2017 r.
NIESAMOWITE WYPRAWY MUZEALNEGO POCIĄGU PO SZLAKACH DOLNEGO ŚLĄSKA I WIELKOPOLSKI

Pociąg PIAST ŚLĄSKI realizowany będzie przez nasz zabytkowy skład – lokomotywę parową TKt48-18 z 1951 r. oraz 3 wagony osobowe; dwa Ci28 z 1928 r. klasy 3 oraz Bi29 z 1930 r. klasy 2.

POCIĄG PIAST ŚLĄSKI OBJĘTY JEST CAŁKOWITĄ REZERWACJĄ MIEJSC. REZERWACJE PROWADZONE SĄ WYŁĄCZNIE ZA POŚREDNICTWEM ADRESU E-MAIL:  [email protected]

http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-piast-slaski-29-04-2017/

A zaraz po powrocie z Wielkopolski w poniedziałek 1 maja nasz skład wybierze się w Karkonosze do Szklarskiej Poręby .Ta niezwykła linia kolejowa (311) łącząca Jelenią Górę z granicą państwa wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce. Z okien pociągu podziwiać będzie można piękne krajobrazy i szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Tajemnicze zakola, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją.

Z Jaworzyny Śląskiej przez Świebodzice, Wałbrzych, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa.

Szczegóły dotyczące wyjazdu znajdują się na stronie:

http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-liczyrzepa-1-05-2017/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama