Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

NOWA RZECZYWISTOŚĆ DZIERŻONIOWSKICH SZKÓŁ

Dzierżoniów przygotował propozycję zmian w sieci szkół, wynikającą z konieczności likwidacji gimnazjów. Decyzja o tym, w których placówkach będą się uczyć nasze dzieci, zapadnie jednak dopiero po konsultacjach z mieszkańcami. Zapraszamy na nie 2 lutego.
NOWA RZECZYWISTOŚĆ DZIERŻONIOWSKICH SZKÓŁ

 

Miastu zależy, aby to wyjątkowo trudne i wymagające bardzo szybkich zmian zadanie zostało przeprowadzone przy rzetelnej, pełnej i ogólnie dostępnej dla mieszańców informacji oraz aby zmiany w oświacie przeprowadzono z myślą nie o jednym czy dwóch, ale najbliższych kilkunastu latach. 

Stąd właśnie ogólnomiejskie konsultacje i publikacja wszystkich istotnych informacji, na podstawie których każdy może zweryfikować opracowaną przez miasto propozycję.

Prace nad zmianami rozpoczęto zaraz po otrzymaniu szczegółowej informacji o likwidacji gimnazjów. Powołany przez burmistrza zespół opracował najlepszą z możliwych propozycję, uwzględniającą czynniki demograficzne, koszty reformy, równomierne rozłożenie szkół na mapie miasta i stan budynków oświatowych i koszty ich utrzymania. 

Szczególną uwagę poświęcono kwestii etatów nauczycieli i takiego przeprowadzenia rządowej reformy, która nie wpłynie negatywnie na wysoką jakość nauczania w dzierżoniowskich szkołach.   

Propozycję nowej sieci szkół skonsultowano z dyrektorami szkół, którzy po jej akceptacji przekazują informacje nauczycielom i rodzicom. W tym procesie uczestniczą także przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli. 

Od września w Dzierżoniowie będą funkcjonowały cztery ośmioletnie szkoły podstawowe, ale dwie z nich zmienią swoje siedziby. W dzisiejszym Zespole Gimnazjów nr 3 będzie działała szkoła podstawowa, do której przejdzie Szkoła Podstawowa nr 6. W budynku  powstanie w tym roku stołówka szkolna i świetlica, a dla najmłodszych uczniów zostanie wydzielona cześć placówki z osobnym wejściem i dostosowaną infrastrukturą. Ma to zapewnić komfort uczniom najmłodszych klas. 

Szkoła Podstawowa nr 3 zostanie przeniesiona do wygaszanego Gimnazjum nr 1. Również w tym budynku powstanie stołówka i świetlica szkolna. Miasto przygotuje także zmiany w infrastrukturze, dzięki której szkoła będzie bardziej przyjazna dla najmłodszych.  

Szkoła Podstawowej nr 5 i 9 będą kształcić uczniów w systemie ośmioletnim. 

Podczas konsultacji, na które zapraszamy 2 lutego (godzina 17.00) do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, wszystkim zainteresowanym mieszkańcom przekazane zostaną szczegółowe informacje dotyczące planowanej sieci szkół. Miasto zaprosi na nie również przedstawiciela kuratorium oraz wystosuje zaproszenie do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Prognozowane koszty w poszczególnych latach w podziale na szkoły (PDF 204 KB)

Liczba uczniów w szkołach wraz z prognozą na kolejne lata (PDF 296 KB)

Dane dotyczące rozmieszczenia uczniów w dzierżoniowskich szkołach (PDF 220 KB)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Jacek 23.01.2017 17:06
Szkoda ze w Bielawie nikt na taki pomysł nie wpadł by przeprowadzić spotkanie z rodzicami

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama