Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

RYSZARD SZYDŁOWSKI HONOROWYM OBYWATELEM LANSKROUN

Były zastępca burmistrza Dzierzoniowa ds. społecznych Ryszard Szydłowski otrzymał tytuł honorowego obywatela Lanškroun za wkład w rozwój partnerstwa między Dzierżoniowem i Lanškroun. Jest jedną z czterech osób w historii czeskiego miasta, którym go przyznano.
RYSZARD SZYDŁOWSKI HONOROWYM OBYWATELEM LANSKROUN

Umowę partnerską z Lanškroun nasze miasto podpisało 17 lat temu, dokładnie 27 października 1999 roku. Przez wiele lat to właśnie Ryszard Szydłowski dbał o dobre stosunki z czeskim partnerem, przyczyniając się do powstania wielu przyjaźni i interesujących przedsięwzięć polsko-czeskich w dziedzinie kultury, oświaty, sportu czy turystyki. To dzięki jego zaangażowaniu udało się wprowadzić w życie niejedną cenną inicjatywę służącą rozwojowi obu naszych miast partnerskich i przyczyniającą się do wzmacniania łączących nas więzi. Czesi uhonorowali więc zasłużonego dla miasta Dzierżoniowa także honorowym obywatelstwem Lanškroun.

Podczas wizyty w naszym mieście partnerskim delegacja z Dzierżoniowa z burmistrzem Dariuszem Kucharskim na czele uczestniczyła w obchodach 98. rocznicy utworzenia niezależnego państwa czechosłowackiego, składając wieniec pod pomnikiem poległych w obu wojnach światowych i ofiar Holokaustu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: falconeTreść komentarza: Brawo Panie Gancarz, Jeszcze tylko Zmobilizować wycieczki dla szkół z całego Dolnego Śląska do Srebrnej Góry jako zajęcia z HistoriiData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:11Źródło komentarza: „Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjnąAutor komentarza: CiekawostkaTreść komentarza: Kominiarz w styczniu chodził i sprawdzał....Data dodania komentarza: 18.01.2026, 21:57Źródło komentarza: Dzierżoniów, interwencja strażaków na NowowiejskiejAutor komentarza: RS6Treść komentarza: oj gosciu bez prawka znowu samochód rozwaliłData dodania komentarza: 13.01.2026, 07:22Źródło komentarza: Owiesno. Dwie osoby ranne po uderzeniu BMW w drzewoAutor komentarza: falconeTreść komentarza: spoko gościu szacun za jego zaangażowanie .Data dodania komentarza: 12.01.2026, 13:10Źródło komentarza: Rozmowa z Marcinem Piętem, wójtem Gminy DzierżoniówAutor komentarza: matka polkaTreść komentarza: i co z tych przyrostów pieniedzy jak ludzi nie bedzie bezsensuData dodania komentarza: 9.01.2026, 19:29Źródło komentarza: Gmina Bielawa pobiła kolejny rekord w zdobywaniu środków zewnętrznychAutor komentarza: Treść komentarza: Co się dziwić pracy nie ma, ceny nieruchomości z kosmosu o wynajmie już nie wspominając. Zainwestujcie w budowę stref ekonomicznych to może ten trend spadkowy odwrócicie bo narazie nadziei dla tego padołu łez nie ma.Data dodania komentarza: 9.01.2026, 14:09Źródło komentarza: Regres demograficzny Bielawy trwa nadal, ale ujemny przyrost naturalny był najmniejszy na przestrzeni ostatnich 5 lat
Reklama