Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

BEZ PRAWA JAZDY I Z NARKOTYKAMI W AUCIE

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto funkcjonariusze znaleźli jeszcze w jego samochodzie amfetaminę i marihuanę w ilości, z której można byłoby uzyskać blisko 500 porcji handlowych narkotyków. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem środków odurzających pobrano krew do dalszych badań. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.
BEZ PRAWA JAZDY I Z NARKOTYKAMI W AUCIE

Policjanci ruchu drogowego z dzierżoniowskiej policji patrolując jedną z ulic miasta zauważyli osobową mazdę, gdzie zarówno kierowca jak i pasażerka nie mieli zapiętych pasów. W związku z ujawnionym wykroczeniem funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. 
Sprawdzenie wykazało, że jadący autem 22-letni mieszkaniec Niemczy, nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu zatrzymane wcześniej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kontynuując sprawdzenia policjanci zauważyli, że za fotelem pasażera zdemontowany jest głośnik i wystają z niego torebki foliowe. Okazało się, że w zawiniętych folią pakunkach znajduje się biały proszek oraz susz roślinny. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów potwierdziło, że jest to amfetamina oraz marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 500 porcji handlowych tych narkotyków.

Od 22-latka została również pobrana krew do badań, celem sprawdzenia czy kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Jeżeli wynik będzie pozytywny grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kolejny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi tym razem na okres nawet do lat 5.

Natomiast za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem, a w świetle obowiązujących przepisów przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

yyyyyyyyyyyy 29.09.2016 11:08
w tej niemczy to same ćpuny

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama