Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

WŁASNA SZKOŁA JĘZYKOWA DZIĘKI DOTACJI Z PUP

Małgorzata Klimuntowska, absolwentka anglistyki i germanistyki jako nauczycielka w szkole podstawowej nie do końca mogła zrealizować swoje pomysły. Zdecydowała więc, że otworzy własną placówkę i zostanie sama swoim szefem. W realizacji tego planu nieocenionym wsparciem była dotacja, jaką uzyskała z Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie.
WŁASNA SZKOŁA JĘZYKOWA DZIĘKI DOTACJI Z PUP

Środki, jakie otrzymała, pochodzą z programu PO WER.  To Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie dzierżoniowskim (II)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach bezzwrotnej dotacji można uzyskać nawet 20 tys. zł!

O możliwości uzyskania wsparcia z Powiatowego Urzędu Pracy dowiedziałam się od znajomych, którzy także o dotacje na swoje biznesy się starali. Postanowiłam i ja z takiej oferty PUP-u skorzystać. Formalności trochę trwały, ale gdy podsumowałam ile pracy i czasu włożyłam w ten wniosek, a ile zyskałam, to z całą pewnością mogę stwierdzić, że tak dużej kwoty nie zarobiłabym w czasie, który poświęciłam na starania o tę dotację. Trud się opłacił. Za uzyskane środki wyposażyłam szkołę w meble i niezbędny sprzęt oraz wydałam je na reklamę. Było warto – mówi młoda szefowa szkoły językowej.

Podkreśla także, że samodzielne napisanie wniosku pozwoliło jej zastanowić się dogłębnie nad swoim pomysłem i nad sobą – nad słabymi i mocnymi stronami. To było bardzo cenne.

Jej szkoła Level up Studio funkcjonuje od sierpnia ubiegłego roku. – Na zakończenie roku szkolnego zapytaliśmy w ankietach naszych słuchaczy i ich rodziców, za co nas cenią. W odpowiedziach padało, że za małe grupy (do 4 osób) oraz indywidualne podejście do ucznia. I to prawda. Mamy sporo małych dzieci, takich 4-5-letnich. Uczę ich przez zabawę, np. sadzimy rośliny i cały czas komunikujemy się tylko po angielsku. Dużo się bawimy, dużo śpiewamy. To się podoba – opowiada Małgorzata Klimuntowska.

W jej głosie słychać pasję i zaangażowanie. Nie ukrywa, że decyzja o utworzeniu własnej firmy to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu. Dużo się sama uczy, rozwija, wymyśla i cieszy ją każdy dzień w pracy. – O ile sytuacja mnie do tego nie zmusi, nigdy nie wrócę do pracy na etacie. Bycie sobie szefem naprawdę mi odpowiada – mówi.

Marzysz o swoim biznesie – skorzystaj z dotacji PUP

Wszystkie osoby bezrobotne, które mają pomysł na swoją firmę i potrzebują wsparcia w ubieganiu się o te środki, zapraszamy do kontaktu z Doradcami Klienta w PUP (pok. 5a, Rynek 27 w Dzierżoniowie, po uprzednim umówieniu terminu telefonicznie – 74/832 52 42). Więcej o dotacjach można też przeczytać na stronie internetowej PUP: dzierzoniow.praca.gov.pl.  

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: falconeTreść komentarza: Brawo Panie Gancarz, Jeszcze tylko Zmobilizować wycieczki dla szkół z całego Dolnego Śląska do Srebrnej Góry jako zajęcia z HistoriiData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:11Źródło komentarza: „Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjnąAutor komentarza: CiekawostkaTreść komentarza: Kominiarz w styczniu chodził i sprawdzał....Data dodania komentarza: 18.01.2026, 21:57Źródło komentarza: Dzierżoniów, interwencja strażaków na NowowiejskiejAutor komentarza: RS6Treść komentarza: oj gosciu bez prawka znowu samochód rozwaliłData dodania komentarza: 13.01.2026, 07:22Źródło komentarza: Owiesno. Dwie osoby ranne po uderzeniu BMW w drzewoAutor komentarza: falconeTreść komentarza: spoko gościu szacun za jego zaangażowanie .Data dodania komentarza: 12.01.2026, 13:10Źródło komentarza: Rozmowa z Marcinem Piętem, wójtem Gminy DzierżoniówAutor komentarza: matka polkaTreść komentarza: i co z tych przyrostów pieniedzy jak ludzi nie bedzie bezsensuData dodania komentarza: 9.01.2026, 19:29Źródło komentarza: Gmina Bielawa pobiła kolejny rekord w zdobywaniu środków zewnętrznychAutor komentarza: Treść komentarza: Co się dziwić pracy nie ma, ceny nieruchomości z kosmosu o wynajmie już nie wspominając. Zainwestujcie w budowę stref ekonomicznych to może ten trend spadkowy odwrócicie bo narazie nadziei dla tego padołu łez nie ma.Data dodania komentarza: 9.01.2026, 14:09Źródło komentarza: Regres demograficzny Bielawy trwa nadal, ale ujemny przyrost naturalny był najmniejszy na przestrzeni ostatnich 5 lat
Reklama