Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

RUSZA DRUGI ETAP BUDOWY PARKU REKREACYJNEGO W DZIERŻONIOWIE

Plac wodny, ogromna piaskownica, tyrolka oraz największa w okolicy i w dodatku oświetlona instalacja do street workout-u powstanie w najbliższych miesiącach w Dzierżoniowie. Właśnie rusza drugi etap budowy parku rekreacyjnego przy ul. Sikorskiego.
RUSZA DRUGI ETAP BUDOWY PARKU REKREACYJNEGO W DZIERŻONIOWIE

W tym roku cały teren zostanie także ogrodzony. Zmiany dotkną również położonej na nim górki. Od strony Szkoły Podstawowej nr 5 i 6 wybudowane zostaną główne wejścia prowadzące do Alei Bajkowych Gwiazd. - Największy w Dzierżoniowie teren rekreacyjny budowany jest z myślą o wszystkich pokoleniach mieszkańców. W wakacje będzie to miejsce tętniące życiem, na którym oprócz powstałych już powstałych i budowanych w tym roku urządzeń będą także animatorzy sportu i kultury – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Podobnie jak w minionym, tak i w tym roku właśnie tutaj pożegnamy wakacje na festynie łączącym pokolenia, aleja bajkowa zyska kolejne dwie gwiazdy. Inwestycja kosztować będzie 816 tys. zł. W umowie z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą termin zakończenia prac określono na 30 czerwca.

Przypominamy, że trwa budowa łącznika drogowego na os. Błękitnym, rozpoczęły się także prace przy modernizacji Staszica i ulic przyległych i budowy ulicy Srebrnej. Niebawem rozpocznie się przebudowa odcinka ul. Wiejskiej, budowa placów zabaw przy ul. 11 Listopada i ul. Klonowej oraz bodowa nowego budynku komunalnego. A to tylko część tegorocznych dzierżoniowskich inwestycji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: Chyba najgorszy żart ;) ;) Już się ucieszyłam.Data dodania komentarza: 2.04.2026, 16:09Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: Nie pozdrawiam - turystka z Dzierżoniowa xDTreść komentarza: I bardzo dobrze, przestaniemy przyjeżdzać więc oszczędze na paliwie, ominie nas wizyta w kawiarni. Pójdziemy na lody w Dzierżoniowie przy al. bajkowej gdzie parking jest darmowyData dodania komentarza: 1.04.2026, 20:46Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: PFTreść komentarza: Przystanek kolejowy PKP będzie centralnie przy wieży Wielkiej Sowy? :))))Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:02Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: LoTreść komentarza: Opłaty za parkometry przewyższają dochody.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 15:55Źródło komentarza: Korzystanie z parkingu zlokalizowanym przy bielawskim Parku Miejskim będzie odpłatneAutor komentarza: MkTreść komentarza: Piękne wizje. Szkoda, że takie rewelacje są tylko 1 kwietniaData dodania komentarza: 1.04.2026, 12:38Źródło komentarza: W końcu po latach marzeń: Wyciąg Gondolowy na Wielką Sowę rusza!Autor komentarza: MonikaTreść komentarza: Brawo chłopaki!!!!!Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:09Źródło komentarza: Sparta Ostroszowice gromi w Strzegom Football Cup!
Reklama